Uredništvo    3. november 2017
1. SNL, 15. krog

Rudarju spodrsnilo v Celju

Pred skorajda praznimi tribunami celjskega stadiona je velenjski Rudar po remiju z Olimpijo v prejšnjem krogu tokrat razočaral. Dva gola Dangubića dovolj za zmago domačih.
2 : 1
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek (od 74. Fedor Predragović), Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Luka Šušnjara (od 90. Mitja Križan), Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko, Jucie Lupeta (od 66. Lovro Cvek), Filip Dangubić.
Trener: Dušan Kosić
Rudar: Marko Pridigar, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Ivan Vasiljević (od 86. Najm Shwan Al Quraishi), Damjan Trifkovič, Ilja Antonov, Anže Pišek, Jakob Novak, John Mary, Dominik Radić (od 63. Dario Vizinger), Milan Tučić (od 62. Edin Junuzović).
Trener: Marijan Pušnik
(foto: nkcelje.si)
V Celju sta se na lokalnem derbiju pomerila domače moštvo in gostujoči Rudar. Velenjčani, ki so v prejšnjem krogu točko ukradli Olimpiji, so tekmo začeli bolje, zapretila sta Mary in Tučić, oba neuspešno. Mary je bil v akciji tudi v 22. minuti, vendar znova ni zadel. Potem so se prebudili tudi Celjani, ki so po dobre pol ure igre prišli do prednosti. Podal je Šušnjara, žogo pa je v mrežo gostov pospravil Dangubić. Hrvaški nogometaš je v 39. minuti vodstvo domačih povišal na 2:0. Pred odhodom na odmor še nevaren strel Šušnjare, a je ostalo pri izidu 2:0.

Domača ekipa je v drugem polčasu v prvi vrsti branila prednost iz prvega dela igre. Gostje so iskali priključek, toda njihovi poizkusi so bili preveč mlačni. Rezervist Edin Junuzović je v 82. minuti znižal zaostanek Rudarja, ki pa do izteka igralnega časa ni uspel več zadeti, tako da so tri točke v 15. krogu vendarle ostale doma.