1.10.2018, ob 16:00 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Gledalcev: 300 | Sodnik: Asmir Sagrković
Gorica 1:1 Celje
0 : 1 9' Rudi Vancaš Požeg
Rok Grudina 24' 1 : 1
Rezultati 11. kroga

Specialista za remije remizirala

Uredništvo 1. oktober 2018 0 Komentiraj
Goričani so doma proti Celju zapravili priložnost, da se z zmago vrnejo na drugo mesto prvenstvene lestvice. Rudi Požeg Vancaš je zabil že šesti gol v letošnji sezoni.
Gorica bi se danes z zmago proti Celju zavihtela tik pod vrh prvenstvene lestvice, a se je morala proti Celjanom zadovoljiti že s šestim remijem v letošnji sezoni. Še bolj je remi "tradicionalen" za gostujoče moštvo, ki je na enajsti tekmi remiziralo že reci in piši sedmič.

Goričani so bili danes precej oslabljeni, saj sta zaradi trka v Stožicah manjkala vratar Gregor Sorčan in branilec Žiga Lipušček. Gostje so dobro začeli srečanje in povedli že v deveti minuti, ko je po podaji Jakoba Novaka zadel Rudi Požeg Vancaš in se veselil že svojega šestega prvenstvenega zadetka v sezoni. Belokranjec je zadetek dosegel na tretji zaporedni tekmi, ob trenutnem tempu pa se zdi njegov osebni rekord po številu doseženih zadetkov v eni sezoni vse bolj dosegljiv . Ta je še zelo svež in sicer iz minule sezone, ko je skupaj dosegel 11 golov.

Celjani so imeli preko razpoloženega Novaka kmalu zatem priložnost za drugi zadetek, Goričani pa so izenačili le nekaj trenutkov kasneje, ko je po podaji Andreja Kotnika z bližine zadel Rok Grudina.

Drugi polčas je ponudil  zelo malo zanimivosti. V 68. minuti je domači vratar Štrukelj ustavil strel Požeg Vancaša z desetih metrov, Celjani pa bi se v končnici tekme lahko celo veselili zmage, a je strel domačega vezista Roka Grudine končal v prečki njegovih lastnih vrat.