Uredništvo    29. marec 2017
1. SNL, 26. krog

Domžale dihajo za vrat Olimpiji

Domžalčani so doma navkljub obilici priložnosti le strli odpor Aluminija ter se z drugo spomladansko zmago drugo uvrščeni Olimpiji približali na zgolj točko zaostanka.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 500, Sodnik: Matej Jug
Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Zeni Husmani, Jan Repas (od 92. Luka Žinko), Luka Volarič, Amedej Vetrih, Jure Matjašič (od 76. Petar Franjić), Alen Ožbolt (od 60. Ivan Firer).
Trener: Simon Rožman
Aluminij: Luka Janžekovič, Mateo Damiš, Vedran Turkalj, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Milan Kocić, Žiga Škoflek, Derrick Mensah (od 90. Francesco Tahiraj), Matic Vrbanec (od 69. Dejan Petrović), Blaž Kramer (od 78. Mateo Panadić), Lovro Bizjak.
Trener: Slobodan Grubor
Domžalčani so obračun proti predzadnji ekipi prvenstvene lestvice pričakali kot veliki favoriti, a so morali za zmago trepetati vse do zadnjih izdihljajev tekme. Gostitelji so imeli večino tekme pobudo, v vratih Aluminija pa so naleteli na dobro razpoloženega Luko Janžekovića, ki je večkrat rešil kožo soigralcem.

Domžale so prvič zapretile že v drugi minuti, ko je Jure Matjašič s prostega strela za las zgrešil cilj, dobrih deset minut kasneje pa je dlani Janžekovića prvi dobro ogrel Amedej Vetrih. V 21. minuti je domači vratar Dejan Milić posredoval po strelu Lovra Bizjaka, nato pa je sledil razburljiv zaključek polčasa, v katerem sta padla kar dva zadetka. Najprej je v 42. minuti po podaji Jureta Balkovca zadel Alen Ožbolt, ki je tako dosegel svoj prvi zadetek po povratku iz nemškega Dortmunda. Vodstvo je trajalo le tri minute, preden je po prekršku Balkovca nad Bizjakom slednji uspešno realiziral strel z bele točke.

V osmi minuti nadaljevanja je Janžeković preprečil novo veselje Ožboltu. V nadaljevanju polčasa je Milan Kocić z golove črte izbil žogo po strelu Vetriha, serial priložnosti gostiteljev pa so nadaljevali še Jan RepasGaber Dobrovoljc in Ivan Firer. V 88. minuti se je v junaka tekme prelevil nadarjeni bočni branilec Domžal Jure Balkovec, ki je s prostega strela z 20 metrov zadel v polno in svoji ekipi priigral zmago. V zadnji minuti so imeli gostje preko Francesca Tahiraja celo priložnost za izenačenje, a je bil Milić na mestu.