Uredništvo    12. avgust 2018
1. SNL, 4. krog

Domžale držijo korak z Mariborom

Domžale so na zadnji nedeljski tekmi 4. kroga s 3:1 premagale Aluminij in ohranile točko zaostanka za vodilnim Mariborom. Svoj prvi zadetek v majici Domžal je dosegel Nermin Haljeta.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 500, Sodnik: Mihael Antić
Domžale: Ajdin Mulalić, Matija Rom, Gaber Dobrovoljc, Dario Melnjak (od 46. Blaž Urh), Darick Kobie Morris, Senijad Ibričić, Zeni Husmani, Tonči Mujan (od 88. Nermin Haljeta), Adam Gnezda Čerin, Shamar Nicholson (od 71. Nermin Hodžić), Agim Ibraimi.
Trener: Simon Rožman
Aluminij: Luka Janžekovič, Ilija Martinović, Nemanja Jakšić, Ivan Kontek, Dejan Petrović, Arafat Mensah Ibrahim, Lucas Mario Horvat, Erik Gliha, Francesco Tahiraj (od 86. Tadej Trdina), Matic Vrbanec (od 87. Alen Krajnc), Rok Kidrič.
Trener: Oliver Bogatinov
(foto: nkdomzale.si)
Domžale so v četrtem krogu državnega prvenstva tretjič zmagale, današnje tri točke pa so bile pomembne predvsem kot reakcija ekipe po debaklu v Murski Soboti, kjer so Domžale minuli konec tedna izgubile kar z 1:5.

Aluminij je srečanje začel precej bolje in bil prvih osmih minutah dvakrat nevaren preko Roka Kidriča in Francesca Tahiraja,  Kidrič pa je imel v 27. minuti sploh izjemno priložnost za vodstvo, a je meril mimo vrat. Domžale so v prvem polčasu zadele prečko ob predložku Tončija Mujana s kota, navkljub ne najbolj prepričljivi predstavi pa so prvi del igre končale z vodstvom z 2:0. V 35. minuti je za prvi gol na tekmi poskrbel Agim Ibraimi, ki je po podaji Adama Gnezde Čerine zadel z 20 metrov, le pet minut kasneje pa je zadel še Jamajčan Shamar Nicholson, ki je predložek Matije Roma, naslednika Matije Široka na desni strani obrambne vrste, z glavo pospremil v gol.

Aluminij tudi v nadaljevanju ni bil brez priložnosti, saj sta kmalu po začetku drugega dela igre zapretila Lucas Horvat in Tahiraj, nato pa se je prebudil tudi najboljši igralec državnega prvenstva v minuli sezoni Senijad Ibričić, ki je dvakrat preizkusil vratarja gostov Luko Janžekoviča.

Gostje so zasluženo zadeli v 71. minuti, ko je po borbeni akciji v polno zadel Ibrahim Mensah. Domžale so po prejetem zadetku zaigrale bolj odločno in srečanje vendarle mirno privedle do konca. Ibraimi je v  82. minuti zadel vratnico, dve minuti kasneje pa je sam proti golu krenil Ibričić, a preveč okleval z zaključnim strelom. Domžale so zmago potrdile minuto pred koncem srečanja, ko je po asistenci Ibričića zadel Nermin Haljeta, ki je le nekaj trenutkov prej vstopil na igrišče. Nekdanji član Krškega se je veselil svojega domžalskega prvenca v 1. SNL.