16.9.2018, ob 18:10 | Štadion: | Sodnik:
1 : 2 92' Tilen Mlakar
Rezultati 8. kroga

Domžalski kolaps se nadaljuje

Uredništvo 16. september 2018 5 Komentiraj
Domžale so krizo zadnjih tednov še poglobile s presenetljivim porazom doma proti Triglavu, ki je v Domžalah slavil z 2:1. Domžale so na zadnjih štirih tekmah osvojile le eno točko.
Nogometaši Domžal po skoraj končani uvodni četrtini prvenstva demantirajo napovedi, da bi lahko kot edini v prvenstvu resneje ogrozili primat Maribora in Olimpije. Domžale so namreč na zadnjih štirih tekmah doživele kar tri poraze, noben pa ni skelel tako kot današnji proti Triglavu, ki ga vodi nekdanji vodja mladinskega pogona Domžal Dejan Dončić. Domžale so v minuli sezoni Triglav ob skupni gol razliki 14:1 premagale na vseh štirih tekmah, kar še bolj nazorno dokazuje, kako velik podvig je uspel Gorenjcem.

Triglav je bil v Domžalah večinoma v podrejenem položaju, a si je kljub temu uspel priigrati kar nekaj priložnosti. V 13. minuti je prvo nevarnejšo akcijo na tekmi zaključil Rok Elsner, ki je z volejem meril mimo vrat, zadetek pa je padel v 25. minuti, ko se je ponesrečen strel Gašperja Udoviča z roba kazenskega prostora odbil od soigralca Marka Gajića in končal za hrbtom Ajdina Mulalića. Domžale so v prvem polčasu zapretile preko Slobodana Vuka in Tončija Mujana , izrazite priložnosti za zadetek pa si vseeno niso priigrale.

Kmalu po začetku drugega dela polčasa je imel Triglav novo priložnost preko Dicksona Afoakwe, nato pa so sledile minute Domžal, ki so nizale priložnosti, a brez večjega uspeha. V 76. minuti je Slobodan Vuk zatresel prečko, nato pa je sledil dramatičen zaključek, v katerem so Domžale po kotu in zadetku Tilna Klemenčiča izenačile, že v naslednjem napadu pa je Tilen Mlakar preigral prav Klemenčiča in Triglavu priigral velike tri točke.

Domžalčane po polomu proti Triglavu čaka nov zahteven preizkus, saj bodo v devetem krogu državnega prvenstva gostovali v Ljudskem vrtu.