Uredništvo    7. november 2018
1. SNL; zaostala tekma 14. kroga

Nicholson je povlekel domžalski voz

Jamajški napadalec Shamar Nicholson je že drugič zapovrstjo dosegel dva zadetka in Domžalam pomagal do pomembne zmage na zaostali tekmi državnega prvenstva proti Gorici.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 400, Sodnik: Bojan Mertik
Domžale: Ajdin Mulalić, Gregor Sikošek, Gaber Dobrovoljc, Tilen Klemenčič, Dario Melnjak, Senijad Ibričić, Tonči Mujan (od 81. Ruben Belima), Nermin Hodžić (od 72. Žan Žužek), Adam Gnezda Čerin, Matej Podlogar (od 86. Andraž Kirm), Shamar Nicholson.
Trener: Simon Rožman
Gorica: Gregor Sorčan, Žiga Lipušček, Matija Kavčič (od 66. Amel Džuzdanović), Matteo Tomiček, Uroš Celcer, Jani Curk, Andrej Kotnik (od 82. Nik Jermol), Jan Humar, Rok Grudina, Semir Smajlagić, Bede Amarachi Osuji.
Trener: Miran Srebrnič
(foto: nkdomzale.si)
Nogometaši Domžal so na zaostali tekmi 14. kroga državnega prvenstva doma zasluženo s 3:1 premagali Gorico, gostom zadali šele tretji poraz v letošnji sezoni ter se zavihteli na četrto prvenstvene lestvice z zgolj še dvema točkama zaostanka za Goričani.

Domžale so hitro povedle in sicer v 10. minuti, ko je po kotu najprej streljal Matej Podlogar, nato je s peto poizkusil Shamar Nicholson, v tretje pa je vendarle zadel Podlogar, ki je novo odbito žogo poslal v mrežo. Domžale so drugič zadele pet minut pred koncem polčasa, ko je po podaji Gregorja Sikoška z glavo meril Nicholson in dosegel svoj tretji zadetek na zadnjih dveh tekmah.

V drugi minuti nadaljevanja je domači vratar Mulalić posredoval po strelu Andreja Kotnika z glavo, Gorici pa je upanje v 62. minuti vrnil Semir Smajlagić, ki je zadel po podaji Uroša Celcerja z leve strani in slabi reakciji domžalske obrambe.

Le tri minute pozneje je imel Žiga Lipušček lepo priložnost za izenačenje, a je po novi podaji z leve strani povsem sam zgrešil z glavo, v 70. minuti pa je priložnost za Gorico zapravil še Bede Osuji.

Končni izid tekme je v 76. minuti postavil razigrani Nicholson, ki je z bližine izkoristil asistenco Daria Melnjaka in si z novim zadetkom bržčas kupil novo dozo zaupanja domžalskega stratega Simona Rožmana, ki je dolgo čakal na razigranega napadalca.