Uredništvo    10. marec 2018
1. SNL, 22. krog

Nova visoka zmaga Domžal

Domžale so drugi del sezone začele z dvema zmagama in gol razliko 7:0. Po prepričljivi zmagi proti Ankaranu so varovanci Simona Rožmana doma zanesljivo s 3:0 odpravili še Gorico.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 200, Sodnik: Slavko Vinčič
Domžale: Ajdin Mulalić, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Tilen Klemenčič, Dario Melnjak, Senijad Ibričić (od 87. Žan Žužek), Zeni Husmani, Marko Alvir (od 46. Amedej Vetrih), Andraž Kirm (od 66. Nermin Hodžić), Agim Ibraimi, Lovro Bizjak.
Trener: Simon Rožman
Gorica: Januš Štrukelj, Jani Curk, Tine Kavčič, Uroš Celcer, Žiga Lipušček, Marko Tešija (od 76. Matej Šantek), Dejan Žigon (od 75. Donatus Edafe), Leon Marinić (od 62. Matija Škarabot), Amel Džuzdanović, Rok Grudina, Bede Amarachi Osuji.
Trener: Miran Srebrnič
Domžalah sta se pomerili ekipi, ki se v zadnjem času nahajata v povsem nasprotnih si stanjih. Domžale so pred današnjim obračunom nanizale pet zaporednih zmag, Gorica pa je na drugi strani na zadnjih šestih tekmah osvojila le eno točko.

V prvem polčasu so bili Domžalčani veliko nevarnejši, a žoga ni hotela v mrežo, ki jo je ponovno branil Januš Štrukelj. Že v prvi minuti je Štrukelj reagiral po močnem strelu Agima Ibraimija, le tri minute kasneje pa je Tilen Klemenčič po kotu z glavo meril mimo leve vratnice. V 23. minuti je sledila nova priložnost Domžal in obramba Štruklja po strelu Matije Široka, Gorica pa je edinič zapretila tik pred koncem polčasa, ko je prosti strel Uroša Celcerja končal v kotu. V prvem polčasu so Domžale preko Ibraimija sicer dosegle zadetek, a so ga sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

V drugem polčasu so Domžalčani zaigrali še bolj odločno, nagrada pa je sledila v 54. minuti, ko je prvi zadetek na tekmi zakuhala goriška naveza Širok - Vetrih. Prvi se je izkazal v vlogi asistenta, drugi pa je z glavo zadel v polno. V 70. minuti je imela Gorica preko Dejana Žigona veliko priložnost za izenačenje, le nekaj trenutkov kasneje pa je slabi reakciji Tineta Kavčiča zadel Lovro Bizjak in odločil zmagovalca. Domžale so zmago potrdile  v 86. minuti, ko je Zeni Husmani ob pomoči Celcerja premagal Štruklja in postavil končni izid srečanja.

Domžalčane po seriji zmag čaka pomemben preizkus, saj bodo že v torek v 23. krogu državnega prvenstva gostovali v Ljudskem vrtu.