Uredništvo    17. april 2017
1. SNL, 29. krog

Pet domžalskih golov

Domžalskega strelskega krča je konec. "Stranka po meri" je v 29. krogu 1. SNL postalo Krško, ki je sicer doseglo tri gole, a moralo pobrati pet žog iz svoje mreže.

5 : 3
Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Žan Majer (od 72. Žan Žužek), Zeni Husmani, Jan Repas (od 46. Luka Volarič), Amedej Vetrih, Petar Franjić (od 80. Alen Ožbolt), Ivan Firer.
Trener: Simon Rožman
Krško: Marko Zalokar, Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Jan Gorenc, Tonči Mujan (od 57. Arafat Mensah Ibrahim), Nikola Gatarić (od 69. Roko Nakić), Damir Sadiković, David Kovačič (od 47. Robert Pušaver), Miljan Škrbić, Martin Kramarič, Filip Dangubić.
Trener: Stipe Balajić
Domžale so z zmago v 29. krogu 1. SNL proti Krškemu napovedale oster boj za končno drugo mesto na lestvici. Vodstvo so si varovanci trenerja Simona Rožmana hitro zagotovili, že v šesti minuti je nasprotno mrežo zatresel Ivan Firer. Podajalec je bil Jan Repas. Po 22 minutah so Domžale vodile že z 2:0, zadel je Jure Balkovec. Hitro so domačini zadeli še enkrat, samo šest minut pozneje je namreč zadel Žan Majer. Še pred odhodom na odmor pa 4:0, drugi gol na tekmi je dosegel Ivan Firer. Krčani so uspeli v 32. minuti zmanjšati zaostanek, zadel je Škrbič.

Isti igralec je zadel tudi na začetku drugega polčasa. Vseeno pa Domžalčani kontrole nad tekmo niso izpustili iz svojih rok. Amadej Vetrih je v 52. minuti bolj ali manj rešil vprašanje zmagovalca današnje tekme. V drugem polčasu smo sicer videli še nekaj strelov, toda z izjemo gola Dangubića v 83. minuti zmaga Domžal v resnici ni bila resno ogrožena.