Uredništvo    13. julij 2017
Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog

Velika zmaga Domžal na Islandiji

Domžalam po prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa dobro kaže. Pokalni prvaki so na gostovanju pri islandskem Valurju vknjižili zmago (2:1), s katero so se močno približali naslednjemu krogu.

VALUR 1:2 DOMŽALE
Larusson 36. (11m); Repas 23., Ibričić 73. (11m)

Stadion: Hildarendi. Sodnik: Hansen (NOR). Rumeni kartoni: Matjašič, Firer, Repas, Ingvarsson, Gudjonssen.

Valur:Einarsson, Ingvarsson, Sigurdsson, Halldórsson (od 65. Gudjohnsen), Lydsson (od 74. Boglid), Larusson (od 77. Adolphsson), Geirsson, Acoff, Ómarsson, Eiríksson, Sigurbjörnsson

Domžale: Milić, Vetrih, Firer (od 86. Klemenčič), Širok, Bizjak (od 54. Ibričić), Repas, Matjašič (od 68. Ožbolt), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani.

Domžale so držale obljubo, ki so jo preko trenerja Simona Rožmana dale pred tekmo na Islandiji. Že v osmi minuti je prvič zadišalo po nevarnosti, Repas je ukradel žogo, streljal, vratar pa je njegov poizkus obranil. Domači so odgovorili v 16. minuti, toda Milić je bil zanesljiv. Že v 23. minuti pa super scenarij za Domžale - vodstvo. Akcija je stekla po levi streni, Vetrih je zaposlil Balkovca, ta je podal na prvo vratnico, kjer je bil Jan Repas in z glavo matiral domačega vratarja. Vodstvo Domžal je zdržalo do 36. minute, ko je po prekršku Dobrovoljca v kazenskem prostoru enajstmetrovko realiziral Larusson.

Balkovec je otvoril drugi polčas s trelom v 47. minuti. Rožman je v 54. minuti v igro poslal novinca Senijada Ibričića, ki je v 73. minuti zabil izjemno pomemben zadetek. Vetrih je padel v kazenskem prostoru ob prekršku Ingvarssona, sodnik pa je dosodil najstrožjo kazen, ki jo je izkušeni Ibričić uspešno realiziral. Domačini so želel izenačiti še drugič danes, toda domžalski nogometaši jim tega niso dovolili in se domov vračajo z dobrim rezultatom pred povratno tekmo.