Uredništvo    29. oktober 2017
1. SNL, 14. krog

Gorica do najvišje zmage sezone

Gorica je na zadnji tekmi kroga v gosteh s 3:0 premagala Aluminij in Domžale pahnila nazaj na peto mesto prvenstvene lestvice. Rifet Kapić že izenačil strelski izkupiček iz prejšnje sezone.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 500, Sodnik: Alen Borošak
Aluminij: Luka Janžekovič, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Žiga Škoflek (od 79. David Lukanc), Dejan Petrović, Arafat Mensah Ibrahim, Derrick Mensah, Vedran Mesec (od 83. Anton Rogina), Marko Nunič (od 61. Damir Bartulović), Matic Vrbanec, Mario Jurčević.
Trener: Slobodan Grubor
Gorica: Gregor Sorčan, Matija Škarabot, Jani Curk, Tine Kavčič, Žiga Lipušček, Jaka Kolenc, Dejan Žigon, Rok Grudina, Rifat Kapić (od 86. Jan Humar), Bede Amarachi Osuji (od 81. Tilen Nagode), Kyrian Nwabueze (od 84. Mark Gulić).
Trener: Miran Srebrnič
Na zadnji tekmi kroga sta se pomerili ekipi, ki se bosta potegovali za nastop v finalu slovenskega pokala, saj sta sredi tedna oba preskočila svoji oviri in se prebili med najboljše štiri v pokalnem tekmovanju. Aluminij je sicer nasprotnik po meri Goričanov, saj so Primorce Štajerce na zadnjih desetih medsebojnih obračunih premagali kar osemkrat, tudi danes pa se črna serija šumarjev ni ustavila. Še več - Gorica je v Kidričevem zabeležila celo najvišjo zmago v letošnji sezoni.

Gorica je povedla v 15. minuti, ko je po podaji Jake Kolenca z glavo zadel izkušeni Matija Škarabot. V 39. minuti je Bede Osuji priigral enajstmetrovko, zanesljiv izvajalec pa je bil Rifet Kapić.

Gorica je bila boljša tudi v nadaljevanju in sicer je prvič resneje zapretila v 60. minuti,, ko je Kyrian Nwabueze zadel vratnico. Sledil je še nevaren poskus Dejana Žigona, nato pa se je 67. minuti zatresla še vratnica Gorice, ko je strel Ibrahima Mensaha zadel okvir vrat.

Osem minut kasneje je Kapić natančno meril v levo stran vrat Luke Janžekovića in dosegel že svoj šesti prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. S tem je izenačil strelski izkupiček iz minule sezone in sicer s pomembno razliko - lani je  za šest zadetkov potreboval 33 tekem, v letošnji sezoni pa le 13.

Gorica je z zmago znova prehitela Domžale in bo pred obračunom naslednjega kroga proti Triglavu zasedala četrto mesto na prvenstveni lestvici.