Uredništvo    2. september 2018
1. SNL, 7. krog

Gorica se je rešila iz brezna

Gorica je po treh četrtinah tekme proti Muri zaostajala kar z 0:2, nato pa z glavo dosegla dva zadetka in se dokopala do točke, z malo sreče pa bi lahko osvojila celo vse tri.
2 : 2
Gorica: Gregor Sorčan, Uroš Celcer, Jani Curk, Žiga Lipušček, Matteo Tomiček, Jaka Kolenc, Andrej Kotnik, Amel Džuzdanović (od 64. Nik Jermol), Rok Grudina (od 83. Semir Smajlagić), Andrija Filipović, Bede Amarachi Osuji (od 92. Jan Humar).
Trener: Miran Srebrnič
Mura: Dean Šafarić, Špiro Peričić, Žiga Kous, Klemen Šturm, Alen Kozar, Nino Kouter (od 88. Amadej Maroša), Nik Lorbek, Matic Maruško, Luka Šušnjara, Luka Bobičanec (od 84. Tomi Horvat), Rok Sirk (od 61. Žan Karničnik).
Trener: Ante Šimundža
V Gorici se je na srečanju proti Muri zbralo kar 1.000 gledalcev, kar je za novogoriške standarde  zelo lepa številka. Ti so videli zanimivo nogometno predstavo, v kateri je dalj časa kazalo, da bodo tri točke odšle v Prekmurje, na koncu pa je sledil izjemen odgovor Gorice, ki je bila nagrajena za vztrajnost in nepopustljivost.

Gorica je imela v peti minuti prvo lepo priložnost, a je Andrija Filipović meril visoko čez gol. Nedolgo zatem je padel prvi zadetek na tekmi, pod katerega se je podpisal kapetan gostov Alen Kozar, ki je meril z velike razdalje, žoga pa se je odbila od branilca Gorice Mattea Tomička in končala v mreži. Sledili sta priložnosti Andreja Kotnika na domači in Luke Bobičanca na gostujoči strani, v zanimivem prvem delu pa sta bila blizu izenačenju še Uroš Celcer in Rok Grudina.

V 58. minuti je Grudina zapravil še eno priložnost po podaji Celcerja, kmalu zatem pa je Mura zadela še drugič. Z dvajsetih metrov se je za strel odločil nekdanji mladinec Maribora Žan Karničnik, ki je z močnim in natančnim strelom premagal nemočnega Gregorja Sorčana.

Gorica se ni predala. Žarek upanja je zasijal v 73. minuti, ko je po podaji Janija Curka z glavo zadel Filipović, slabih deset minut kasneje pa je z glavo zadel še en nekdanji mladinec Maribora Žiga Lipušček, ki je dosegle že drugi prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Do konca srečanja je imel Andrej Kotnik še priložnost za popoln preobrat, a danes njegovi številni poizkusi niso našli poti v mrežo Deana Šafarića.