Uredništvo    14. oktober 2017
1. SNL, 12. krog

Gorica z zmago ujela Rudar

V Novi Gorici se je tekma začela s polurno zamudo zaradi zamude Celjanov, ki se domov vračajo poraženi. Goričanom sta zmago priigrala Kapić in Nwabueze.
2 : 1
Gorica: Gregor Sorčan, Žiga Lipušček, Uroš Celcer, Jani Curk, Tine Kavčič, Jaka Kolenc, Dejan Žigon, Bede Amarachi Osuji, Kyrian Nwabueze (od 88. Mark Gulić), Rifat Kapić, Andrija Filipović (od 46. Rok Grudina).
Trener: Miran Srebrnič
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek, Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Dejan Kelhar (od 82. Fedor Predragović), Tadej Vidmajer, Deni Štraus, Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko, Jucie Lupeta, Filip Dangubić.
Trener: Dušan Kosić
Gneča na cesti je danes poskrbela za polurno zamudo tekme med Gorico in Celjem, ki so jo bolje začeli gostje. Kljub temu so prvi gol na srečanju dosegli domači nogometaši, to je storil njihov najboljši igralec Rifet Kapić. ki je podajo Kolenca spremenil v svoj četrti gol to sezono. Goriški gol je presekal celjsko igro in poizkuse Vancaša Požega, Lupete ter Dangubića. Celjani so pizkušali tudi v nadaljevanju, vendar brez uspeha, ostalo je pri minimalnem vodstvu domačih.

V drugem polčasu je moral Nikola Gatarić zaradi poškodbe z igrišča, zamenjal ga je Nejc Križan. Goričani so na krilih vodstva iz prvega dela dočakali trenutek, ko so goste potolkli še z drugim golom, 66. minuti je po podaji Žigona zadel Nwabueze. V 76. minuti je Elvedin Džinić znižal zaostanek gostov, toda kljub priložnosti Križana za 2:2 je ostalo pri izidu 2:1. Tudi domačini bi lahko še zadeli, Kapić, Žigon in Gulič pa so bili premalo natančni.