Uredništvo    19. januar 2019
Pripravljalna tekma

Osijek je "šolal" in povsem razbil Gorico

Da se razlika med hrvaškimi in slovenskimi klubi iz leta v leto povečuje, dokazujejo tudi pripravljalna tekme. Pravo streznitev Gorici je danes pripravil Osijek.

OSIJEK 6:0 GORICA

Osijek:  Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Bočkaj, Pilj, Boban, Henty, Marić. Trener: Zoran Zekić

Gorica: Likar, Celcer, Oršolić, Lipušček, Hodžić, Tomiček, A Kotnik, Kolenc, Smajlagić, Filipović, Osuji. Igrali so še: Bičić, Curk, Stratorski, Cvijanović, A. Marinič, M. Kavčič, Matič, Humar, Džuzdanović, Leban, Trivunović, Jermol, Bužinel, Gulič. Trener: Nermin Bašić

Gorica je v Rovinju dobila pravcato zaušnico na pripravljalni tekmi proti drugi ekipi hrvaškega prvenstva Osijeku. Slednji je povedel že v sedmi minuti, ko je zadel Marić. Isti igralec je nato dosegel še en zadetek, prvi polčas se je končal z izidom 2:0. Toda to je bil šele začetek pohoda Slavoncev, ki so v drugem polčasu dosegli še štiri zadetke (Curk avtogol, Radeljić, Dugandžić, Kleinheisler) in bivšega slovenskega prvaka, ki ga vodi novi trener Nermin Bašić, ponižali s kar 6:0.