Uredništvo    15. april 2018
1. SNL, 27. krog

To je pravi Maribor - 6:0 v Gorici!

Maribor je z izjemno predstavo povsem nadigral katastrofalno Gorico in ji v gosteh zadal najhujši poraz v letošnji sezoni. V Novi Gorici Maribor s šestimi različnimi strelci, zaostanek za Olimpijo zdaj le še pet točk.

0 : 6
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Matija Škarabot, Tine Kavčič, Leon Marinić, Jan Humar, Amel Džuzdanović (od 55. Jaka Kolenc), Rok Grudina, Andrija Filipović (od 46. Jani Curk), Bede Amarachi Osuji (od 78. Dejan Žigon).
Trener: Miran Srebrnič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Adis Hodžić, Saša Ivković, Amir Dervišević, Aleks Pihler (od 65. Blaž Vrhovec), Dino Hotić, Luka Zahović, Martin Kramarič (od 77. Dare Vršič), Jan Mlakar (od 69. Marcos Morales Tavares).
Trener: Darko Milanič
Po predstavi v Novi Gorici se je težko odločiti, ali je bil Maribor zares tako bravurozen ali je bila Gorica, ki je v drugem delu sezone močno padla, tako zelo katastrofalna. Resnica je najbrž nekje vmes, dejstvo pa je, da smo v Novi Gorici spremljali obračun mačke z mišjo, na katerem zmaga gostov niti v enem trenutku ni bila vprašljiva.

Mariborčani so po visoki zmagi v Kranju (5:0) zabili še zadetek več, na treh tekmah od večnega derbija v Ljubljani pa so svojim nasprotnikom skupaj zabili kar 14 zadetkov.

Maribor je začel odločno in hitro nakazal, kdo bo danes gospodar v novogoriškem športnem parku. Prvi je z razdalje zapretil Martin Kramarič, ki je v  zanimivi začetni postavitvi prvič začel prvenstveno tekmo skupaj z Luko Zahovićem in Janom Mlakarjem. Sledili sta priložnosti Kramariča in Dina Hotića, v 21. minuti pa bi v kazenskem prostoru lahko bolje reagiral tudi Zahović. Maribor je povedal pet minut kasneje, ko je po predložku iz kota zadel Srb Saša Ivković in se veselil svojega prvenca v slovenskem prvenstvu. Le tri minute kasneje je sledil protinapad Maribora, ki ga je mojstrsko realiziral Mlakar, v naslednjem napadu  pa je Maribor po podaji Hotića in zadetku Zahovića vodil že s 3:0. Do izteka polčasa je Maribor še naprej prevladoval, posledica takšne igre pa je bil še en zadetek, ki ga je v 38. minuti po podaji Mlakarja dosegel Zahović.

Maribor je bil tudi v drugem delu igre vsaj za dva razreda boljši tekmec. Sorčan je v 47. minuti bravurozno ubranil strel Kramariča. tri minute kasneje pa je Zahović z glavo  zadel okvir vrat. Peti zadetek Maribora je v 78. minuti dosegel Blaž Vrhovec, dve minuti pred koncem srečanja pa se je med strelce vpisal še kapetan Marcos Tavares.

Maribor je z zmago zaostanek za Olimpijo znižal na pet točk, še bolj kot to pa je Ljubljančanom poslal močno sporočilo.