Uredništvo    4. november 2017
1. SNL, 15. krog

Triglav šokiral okamenele Goričane

Triglav je na prvi sobotni tekmi 15. kroga 1. SNL v gosteh šokiral Gorico (3:0) in se veselil šele druge zmage v letošnji sezoni. Kranjski golgeter Matej Poplatnik zadel dvakrat in je zdaj že pri devetih golih.
0 : 3
Gorica: Gregor Sorčan, Matija Škarabot, Jani Curk, Tine Kavčič, Žiga Lipušček, Jan Humar (od 59. Andrija Filipović), Dejan Žigon (od 86. Tilen Nagode), Rok Grudina, Rifat Kapić (od 75. Amel Džuzdanović), Bede Amarachi Osuji, Kyrian Nwabueze.
Trener: Miran Srebrnič
Triglav: Elvis Džafič, Kristjan Arh Česen (od 60. Momir Bojić), Dino Suljević, David Zec, Ožbej Kuhar, Dejan Robnik (od 88. Tilen Mlakar), Danijel Vujčić, David Tijanić, Matej Poplatnik, Gašper Udovič, Matej Podlogar (od 85. Luka Majcen).
Trener: Siniša Brkić
(foto: ND Gorica)
Petnajsti prvenstveni krog je po prvih dveh tekmah zelo neusmiljen do ekip z zgornjega dela lestvice. Rudar je včeraj izgubil v Celju, za še veliko večje presenečenje pa je danes poskrbel Triglav, ki je v gosteh kar s 3:0 premagal četrto uvrščeno Gorico in sploh prvič doslej slavil na prvenstveni tekmi v Novi Gorici.

Prvi polčas ni postregel s pretirano zanimivim nogometom. Triglav si ni priigral nobene omembe vredne priložnosti, nekoliko bolj nevarna pa je bila Gorica, ki pa si vendarle ni priigrala nobene velike priložnosti za zadetek. Vratar Triglava Elvis Džafić je v osmi minuti dobro posredoval po strelu Rifeta Kapića, tik pred koncem polčasa pa se je v obetavnem položaju znašel še Bede Osuji, a je zgrešil žogo.

Že v prvi akciji v drugem polčasu je izkušeni Dejan Robnik lepo preigraval in zaposlil nekdanjega člana Olimpije Davida Tijanića, ki je dosegel svoj prvi zadetek v sezoni. V 77. minuti je domači branilec Tine Kavčič skoraj dosegel avtogol, a ga je po slabem izbijanju žoge rešil okvir domačih vrat. Dve minuti kasneje je imel razpoloženi Robnik priložnost za drugi zadetek, a je Sorčan njegov poskus uspel zaustaviti.

Le nekaj trenutkov kasneje je sledil gorenjski šah mat. Tijanić je sijajno podal v globino, njegovo podajo pa je odlično razumel Matej Poplatnik, ki je pravočasno stekel in podvojil prednost Triglava. Globoko v sodnikovem podaljšku je bila sramota domače vrste popolna, ko je po podaji Luke Majcna znova zadel Poplatnik, ki se je na lestvici strelcev z devetim zadetkom povsem približal Srbu Miljanu Škrbiću iz Krškega.