Uredništvo    27. maj 2017
1. SNL, 36. krog

Junaška Gorica je podprvak!

Gorica slavi! Zmaga na zadnjem primorskem derbiju v sezoni, ki jo je z edinim zadetkom zagotovil rezervist Edafe, je klubu iz Nove Gorice nekoliko proti pričakovanjem prinesla status podprvaka 1. SNL!

0 : 1

Koper: Nick Bičić, Matic Paljk (od 67. Alex Bečaj), Frane Ikić, Leon Sever, Nermin Hodžić, Martin Šroler (od 46. Adnan Ahmetović), Senijad Ibričić, Kevin Kokorović (od 78. Rok Požrl), Haris Dedić, Matej Pučko, Luka Vekić.
Trener: Igor Pamić
Gorica: Gregor Sorčan, Tine Kavčič, Miha Gregorič, Uroš Celcer, Matija Boben (od 66. Alen Jogan), Jaka Kolenc (od 76. Tilen Nagode), Dejan Žigon, Rok Grudina, Andrija Filipović (od 69. Donatus Edafe), Bede Amarachi Osuji, Rifat Kapić.
Trener: Miran Srebrnič
Nogometaši Gorice so bili na zaključni tekmi sezone kos pritisku, saj so v Kopru slavili z 1:0 in zato zaradi medsebojnega izkupička z Olimpijo zasedli končno drugo mesto in tako korenito presegli vsa pričakovanja in napovedi pred pričetkom letošnje sezone.

Koprski strateg Igor Pamić je na zadnji tekmi prevetril enajsterico in v ogenj poslal kar tri debitante v prvi slovenski ligi - vratarja Nicka Bičića, branilca Franeta Ikića in vezista Martina Šrolerja.

Pomlajena koprska zasedba se je zelo dobro upirala gostom iz Gorice, ki so nastopili v najmočnejši zasedbi in imeli hkrati še velik športni motiv. V uvodu prvega dela si nobena od ekip ni priigrala večjih priložnosti, nekoliko bolj pa je zavrelo ob poskusih Dejana Žigona v 25. in Uroša Celcerja v 29. minuti tekme. Tik pred koncem polčasa je z glavo zapretil še Andrija Filipović, žoga pa je za kak meter zgrešil okvir gola.

V drugem polčasu je bil prvi v 61. minuti nevaren Bede Osuji, zadetek pa je padel v 77. minuti, ko je Bičić sprva odlično posredoval po strelu Osujija, v nadaljevanju akcije pa je po podaji istega igralca zadel rezervist Donatus Edafe in z bližine dosegel zadetek, ki je Gorici priigral naslov viceprvaka. V zadnji minuti je imel domači napadalec Luka Vekić zadnjo priložnost za izenačenje, a je njegov strel končal mimo vrat.