Uredništvo    13. marec 2018
1. SNL, 23. krog

Domžalsko rajanje v Ljudskem vrtu!

V Mariboru je zazvonil alarm. Domžalčani so v Ljudskem vrtu zasluženo slavili z 2:1 in Mariborčanom zadali šele drugi poraz v letošnji sezoni. Olimpija lahko v sredo pobegne na velikanskih plus sedem!
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 2000, Sodnik: Andrej Žnidaršič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Martin Milec, Saša Ivković, Damjan Bohar (od 64. Jasmin Mešanović), Amir Dervišević (od 85. Dare Vršič), Aleks Pihler (od 55. Gregor Bajde), Dino Hotić, Luka Zahović, Marcos Morales Tavares.
Trener: Darko Milanič
Domžale: Ajdin Mulalić, Dario Melnjak, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Tilen Klemenčič, Andraž Kirm (od 61. Nermin Hodžić), Amedej Vetrih (od 70. Marko Alvir), Senijad Ibričić, Zeni Husmani, Agim Ibraimi (od 87. Shamar Nicholson), Lovro Bizjak.
Trener: Simon Rožman
Mariboru je pričelo goreti pod nogami. Jesenski prvaki so v drugi del sezone krenili s tremi točkami prednosti pred Olimpijo, po štirih odigranih tekmah spomladanskega dela sezone pa zdaj za Ljubljančani zaostajajo za štiri točke in so v nevarnosti, da bo že jutri njihov zaostanek zrasel na velikanskih sedem točk.

Domači trener Darko Milanič je presenetil z začetno enajsterico, saj je v ogenj poslal nikogar drugega kot Amirja Derviševića, ki kar dve leti srečanja ni začel od prve minute in je bil vmes že v mariborski "knjižici odpisanih". Milanič je navkljub slabi formi v začetno enajsterico vmestil tudi malodane nezamenljivega Luko Zahovića, ki je dobil prednost pred Jasminom Mešanovićem.

Domžale so začele odločno in ambiciozno, nagrada pa je bil gol, ki je padel že v deseti minuti tekme. Po podaji Andraža Kirma se je Matija Širok sijajno znašel, izigral Marka Šulerja in z desetih metrov žogo mojstrsko poslal pod prečko. Maribor je svojo veliko priložnost za izenačenje dočakal v 25. minuti, ko se je močno osramotil že omenjeni Zahović. Po podaji Mitje Vilerja bi moral Zahović žogo zgolj potisniti v prazno mrežo, a je ob  začudenju vseh zadel le vratnico. Sedem minut kasneje je Ajdin Mulalić obranil strel Zahovića z glavo, do konca polčasa pa so znova pretili Domžale, a strela Lovra Bizjaka in povratnika v Ljudski vrt Agima Ibraimija bila dovolj natančna oziroma močna za Jasmina Handanovića.

Drugi polčas se je začel z napako Derviševića in priložnostjo Kirma, a je bil njegov nekdanji reprezentančni soigralec Handanović znova na pravem mestu. V 49. minuti je sledil nov šah mat za domače moštvo - po novi napaki Šulerja je Ibraimi podal pred gol, tam pa je neoviran zadel Lovro Bizjak in se veselil svojega šestega zadetka v sezoni. Po zaostanku je Maribor prevzel pobudo, vendar si pred vrati Ajdina Mulalića ni priigral večjih priložnosti. Branilec Domžal Gaber Dobrovoljc je imel v 81. minuti celo priložnost za tretji gol Domžal, a je neoviran zgrešil. Kmalu zatem je prav Dobrovoljc z odlično reakcijo preprečil zadetek Zahoviću, Maribor pa je vendarle zadel v 89. minuti, ko je rezervist Dare Vršič lepo meril in žogo poslal pod prečko. Takoj zatem je imel Bizjak novo sijajno priložnost za tretji domžalski gol, v sodnikovem podaljšku pa je sledila prava invazija Maribora na vrata Domžal. V nemirnih trenutkih za Domžale je Mešanović zadel vratnico, po kotu pa je imel priložnost, da postane mariborski junak, tudi Handanović, a je žoga zletela čez gol.