Uredništvo    1. oktober 2016
1. SNL, 12. krog

Eden in edini, Marcos Tavares

Kapetan Maribora Marcos Tavares je v svojem 400. nastopu v majici Maribora odligral kljućno vlogo ob zmagi proti Domžalam, ki so po polčasu še vodile z 1:0. Brazilec je z dvema goloma poskrbel za popoln preobrat.
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 4000, Sodnik: Damir Skomina
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Sintayehu Sallallich, Dare Vršič, Aleks Pihler (od 46. Damjan Bohar), Marwan Kabha (od 66. Blaž Vrhovec), Marcos Morales Tavares (od 88. Luka Zahović), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Domžale: Dejan Milić, Denis Halilović, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Luka Žinko (od 56. Zeni Husmani), Jure Matjašič, Marko Alvir, Jan Repas (od 65. Elvis Bratanovič), Lucas Mario Horvat, Slobodan Vuk (od 76. Antonio Mance).
Trener: Simon Rožman
(foto: nkmaribor.com)
Derbi 12. kroga 1. SNL se je odvil v Mariboru, kjer so gostovale Domžale, ki imajo za seboj dve visoki zmagi. Že v osmi minuti je Ljudski vrti videl gol gostov iz Domžal, ki so tekmo začeli agresivno. Po prestreženi podaji je žoga prišla do Horvata, ki je svoje moštvo popeljal v zgodnje vodstvo. Tri minute pozneje nov strel gostov, Balkovec je meril mimo gola. V 17. minuti znova poizkus Balkovca, tokrat obramba Handanovića. Mariborčani v prvem delu prvega polčasa niso bili kaj prida nevarni. V 33. minuti je novopečeni reprezentant Pihler z glavo meril mimo gola. V 40. minuti je na golov črti posredoval Janža, streljal je Horvat. Domžale so bile v prvem polčasu precej boljši tekmec.

V 48. minuti je s strelom poizkušal Marwan Kabha, meril je mimo. Mariborčani so nakazali drugačen polčas. V 49. minuti sicer nevarnost pred njihovim golom, Handanović je posredoval ob strelu Alvirja, nato pa še ob strelu Vuka. Potem je Maribor izenačil. Marcos Tavares je dosegel svoj prvi gol na tekmi. Samo pet minut je minilo, že je Maribor vodil z 2:1. Vršič je podal do Novakovića, Milić je odbil, Tavares pa je zabil še svoj drugi gol na tekmi. Domžalčani so v 68. minuti poizkušali preko Horvata, ki pa je meril mimo gola. V 81. minuti je sledila prekinitev tekme, trakovi so zleteli na igrišče, zato je glavni sodnik Damir Skomina srečanje prekinil. V prvi minuti sodnikovega podaljška še tretji gol za Maribor, po nerodnosti Halilovića ga je dosegel Luka Zahović. Sodnikov podaljšek je bil dolg kar sedem minut, toda ostalo je pri izidu 3:1 v korist Maribora.