Uredništvo    28. avgust 2016
1. SNL, 7. krog

Maribor blestel v Celju

Maribor je v Celju nadigral gostitelje ter se z eno najbolj prepričljivih prvenstvenih predstav v letošnji sezoni zasluženo dokopal do treh točk. Luka Zahović zadel 18 sekund po vstopu na igrišče.

0 : 3
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Tilen Klemenčič, Janez Pišek, Nino Pungaršek (od 71. Jon Šporn), Matic Marcius (od 56. Marin Glavaš), Matej Podlogar, Dalibor Volaš (od 83. Mitja Križan), Lovre Čirjak.
Trener: Dušan Kosić
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Sintayehu Sallallich (od 73. Damjan Bohar), Marwan Kabha, Aleks Pihler (od 80. Blaž Vrhovec), Dino Hotić, Sunny (od 86. Luka Zahović), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Maribor je po bolečem evropskem izpadu proti Gabali strnil svoje vrste in po daljšem času tudi v slovenskem državnem prvenstvu odigral tekmo, ki se spodobi za enega osrednjih favoritov za naslov prvaka. Vijoličasti so na štajerskem derbiju povsem zasenčili blede Celjane in jih s tremi zadetki v drugem delu igre tudi visoko premagali s 3:0. Maribor je tako z zmago na najboljši možen način izkoristil sobotni poraz Olimpije proti Kopru in se Ljubljančanom znova približal na "varni" dve točki zaostanka.

Mariborčani so prevladovali že v prvem delu igre, ko Matic Kotnik, novopečeni članski reprezentant, še ni klonil. V 17. minuti je Dino Hotić lepo našel Milivoja Novakovića, priletni napadalec pa je z roba kazenskega prostora meril ob vratnici. Sedem minut kasneje je pesti Jasmina Handanovića ogrel Lovre Čirjak, Maribor pa se je vrnil že v naslednjem napadu, ko je po strelu Erika Janže posredoval Kotnik. V 32. minuti je imel Maribor veliko priložnost za vodstvo, ko je Janža podal pred gol in našel nekdanjega Celjana Sunnyja, Nigerijec pa je zadel le domačega vratarja.

V drugem polčasu je Maribor terensko premoč okronal tudi z zadetki. Prvi je padel že v 52. minuti, ko je po podaji Sintayahuja Sallalicha mladi Janez Pišek nesrečno zadel svojo mrežo. Celjski upi so bili strti dvajset minut kasneje, ko je po predložku s kota sijajno z glavo zadel Sunny, Maribor pa je piko na i postavil štiri minute pred koncem rednega dela, ko je po hitro izpeljanem protinapadu na levi strani Marwan Kabha zaposlil Luko Zahovića, ki je 18 sekund po vstopu na igrišče  zadel prazno mrežo in se veselil prvega zadetka po povratku iz vrst Heerenveena.