9.3.2019, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 4.000 | Sodnik: Dragoslav Perić

Uredništvo 9. marec 2019 6 Komentiraj
Gorica je v Ljudskem vrtu drago prodala svojo kožo, vse do zadnjega stiskala za remi, toda ni ji uspelo. Mariborčani so izkoristili kiks Olimpije v Kranju in se pred derbijem spet konkretno odlepili.
Darko Milanič je zaradi komentiranja sojenja današnjo tekmo spremljal s tribune, a se je na koncu lahko veselil zmage. Slednja ni bila prepričljiva, a je zadostovala za povečanje prednosti pred Olimpijo, ki si je privoščila kiks v Kranju.

Prvi polčas Maribora in Gorice je - razočaral. V Ljudskem vrtu se je zbralo 4.000 gledalcev, toda obe ekipi sta razočarali s pristopom in tudi realizacijo. Videli smo komaj en strel na gol, v 44. minuti ga je izstrelil Jasmin Mešanović, ki je s kakšnih 20 metrov meril mimo gola. Goričani so na drugi strani držali formacijo in priložnosti iskali iz protinapadov.

Drugi polčas je ponudil drugačno sliko, dogajanje je bilo bolj pestro. Mariborčani so po zaslugi Marcosa Tavaresa, ki je v 51. minuti premagal Gregorja Sorčana. Za Brazilca je danes 500. tekma v dresu Maribora. Samo pet minut zatem je Maribor vodil z 2:0. Padec koncentracije v gostujoči ekipi je izkoristil Luka Zahović, ki je obšel Žigo Lipuščka. Goričani so v nadaljevanju zaigrali bolje, bili boljši nasprotniki. Zmanjšali so zaostanek preko Andreja Kotnika. Mariborčani so se do konca tresli za zmago. Tudi danes z igro niso prepričali in kljub zmagi ter prednostjo na lestvici ne dajejo vtisa, kot da imajo stvari pod kontrolo. Gorici pa je za kaj več kot dostojen poraz preprosto zmanjkalo kakovosti. Omeniti velja še situacijo pred koncem srečanja, sploh v luči mariborskih opozoril na sojenje. Ivković je oviral Lipuščka, sodnik Dragoslav Perić, ki se mu je Darko Milanič pred dnevi, ko je slišal za delegiranje, le nasmejal, pa tesne situacije ni ocenil kot prekršek za enajstmetrovko.