Uredništvo    12. julij 2017
Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog

Maribor ohladil mostarsko vročino

Čeprav je imel Zrinjski enajstmetrovko, več strelov in igralca več, Maribor Mostar zapušča z zmago. Gol Luke Zahovića so domači sicer izničili, toda Marcos Tavares je poskrbel za veliko zmago.

ZRINJSKI 1:2 MARIBOR
Todorović 89.; Zahović 43., Tavares 93. (11m)

Stadion: Pod belim brijegom. Gledalcev: 5000. Sodnik: D. Siebert. Rumeni kartoni: Šuler, Hotić, Vrhovec, Mulahujsejnovič, Stojkić. Rdeči karton: Vrhovec 68.

Zrinjski: Pirić, Stojkić, Katanec, Jakovljević, Barić, Čavar, Pezer (od 61. Perišić), Jović, Bilbija (od 78. Mulahusejnović), Filipović (od 61. Todorović), Kajkut. Trener: Blaž Slišković

Maribor: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec, Bajde (od 84. Mešanović), Hotić (od 71. Tavares), Ahmedi, Zahović (od 71. Pihler). Trener: Darko Milanič

Nogometaše Maribora je v Mostarju pričakala velika vročina in izjemno hitro tudi velike težave. Po začetni pobudi domačih se je Mariborčanom v šesti minuti, po podaji Ahmedija s prostega strela, ponujala priložnost, toda domača obramba je razčistila pred Vrhovcem. Samo tri minute zatem pa velike težave za Maribor. V obrambi je izpadel Rajčević, Marko Šuler pa se je zapletel z Bilbijo in ga po oceni sodnika nepravilno zaustavil ter zakrivil enajstmetrovko. Izvajal jo je prav Bilbija, toda zadel le vratnico, žoga pa se je z nekaj sreče odbila v Jasmina Handanovića. Mariborski vratar je bil v teh trenutkih junak slovenskega prvaka, izjemno dobro je posredoval ob še enem nevarnem strelu domačih, udaril je Stojkić, v 13. minuti.

Mariborčani so se v nadaljevanju uspeli otresti pritiska. Ahmedi je v 24. minuti z leve strani na glavo podal Hotiću, ki je bil kakšnih 10,11 emetrov od gola, toda z glavo je meril mimo. V nadaljevanju smo videli precej trdo igro na obeh straneh, Mariborčanom je izid 0:0 vidno ustrezal. V 40. minuti kar precej sreče za vijoličaste, Jović je namreč podajal pred gol, pri tem pa je Rajčevića žoga zadela v roko, toda sodnik se ni odločil za najstrožjo kazen. Pred odhodom na odmor pa še sanjski scenarij za Maribor. Dino Hotić je z diagonalno podajo razparal domače, našel Bajdeta, ki je v kazenskem prostoru žogo nekako spravil do Luke Zahovića, slednji pa jo je pospravil v nebranjeno mrežo.

Tudi drugi polčas so bolje začeli nogometaši domače ekipe, kot prvi je v 48. minuti z diagonalnim strelom zapretil Jović. Sledilo je obdobje brez priložnosti, tudi grobe igre. V realtivno kratkem času je nato dva rumena kartona dobil Blaž Vrhovec, tako da so morali Mariborčani tekmo nadaljevati z desetimi nogometaši. Milanič je reagiral, iz igre sta šla Hotić in Zahović, vstopila pa sta Pihler in Tavares. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Čavar, ki je v 77. minuti nevarno meril.

Ko se je že zdelo, da bodo Mariborčani uspeli ubraniti minimalno prednost, se je zgodila napaka v obrambi, Kajkut je lepo zaposlil Todorovića, ki je v 89. minuti poravnal izid. Domači so oživeli in isti igralec je poizkušal tudi v prvi minuti podaljška, Handanović pa se je izkazal. Potem pa... Ahmedi je prodrl v kazenski prostor, kapetan Stojkić ga je zrušil in enajstmetrovka! Žogo si je namestil kapetan Marcos Tavares in zadel za pomembno zmago. Brazilec je sicer nato pripravil še eno lepo priložnost, ko je z dolgo diagonalno podajo v prostor zapoislil Ahmedija, vendar je Makedoncu vratar ubranil poizkus. Kljub temu po ne ravno najlepši predstavi obeh ekip pomembna zmaga Maribora, ki bo tako doma branil prednost iz Mostarja.