Uredništvo    27. september 2018
1. SNL, 10. krog

Maribor s 3:0 čez Rudar

Maribor je po remiju z Domžalami v 10. krogu 1. SNL stvari spet postavil na svoje mesto. V dvoboju z Rudarjem ni dovolil presenečenja, letos izjemno slabe Velenjčane je odpravil s 3:0.

3 : 0

Maribor: Jasmin Handanovič, Luka Uskoković, Mitja Viler, Saša Ivković, Dare Vršič (od 73. Blaž Vrhovec), Aleks Pihler, Dino Hotić, Amir Dervišević, Denis Klinar, Jasmin Mešanović (od 85. Alexandru Cretu), Jan Mlakar (od 77. Marcos Morales Tavares).
Trener: Darko Milanič
Rudar: Marko Pridigar, David Kašnik, Ivan Vasiljević, David Hrubik (od 46. Žiga Škoflek), David Arap (od 78. Matej Šantek), Cene Kitek, Anže Pišek, Haris Dedić, Nejc Pušnik, Dominik Radić, Milan Tučić (od 75. Tim Vodeb).
Trener: Marijan Pušnik
Pošteno oslabljena ekipa Maribora je v 10. krogu 1. SNL gostila velenjski Rudar. Pobuda je bila hitro na njihovi strani. Kot prvi je zapretil Mešanović že v četrti minuti, nato pa, vmes je streljal še Vršič, kar dolgo ni bilo prave akcije. Amir Dervišević je v 25. minuti vpisal novo podajo, podal je iz kota, gol pa je dosegel Luka Uskoković. Pušnik je v 14. minuti poizkusil s strelom po sredini gola, a brez uspeha. Gostitelji so preko Mešanovića iskali drugi gol v 35. minuti, a brez spremembe izida. Dve minuti pred odhodom na odmor pa vendarle drugi gol za Mariborčane. Saša Ivković je podal z desne strani, Dino Hotić pa je zabil drugi gol v sezoni.

V drugem polčasu je hitro zapretil Vršič. Jan Mlakar, ki je prvi strelec lige, je v 59. minuti neuspešno skušal premagati Pridigarja. Sledil je poizkus Aleksa Pihlerja. Arap je malce umiril situacijo za Velenjčane, toda njegov poizkus ni bil pretirano nevaren za gol Maribora. V 74. minuti je Maribor povedel s 3:0. Po podaji Blaža Vrhovca je svoj drugi gol na tekmi dosegel Dino Hotić in potrdil status igralca, ki sodi med najbolje v mariborski ekipi to sezono. Maribor je tekmo končal z igralcem manj, Mitja Viler je z drugim rumenim kartonom v 80. minuti predčasno končal tekmo, a to na končni izid ni vplivalo.