Uredništvo    30. november 2016
1. SNL, 19. krog

Maribor sesul nemočni Koper

Jalovi Koper je imel v Mariboru težave že z osnovnimi prvinami nogometne igre, naletel pa je na nasprotnika v odlični formi. Vijoličasti so Primorce povozili, dva zadetka pa je dosegel Marcos Tavares.
4 : 0
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Aleksander Rajčevič, Dare Vršič (od 67. Dino Hotić), Marwan Kabha, Sintayehu Sallallich (od 70. Blaž Vrhovec), Aleks Pihler, Luka Zahović, Marcos Morales Tavares (od 76. Sunny).
Trener: Darko Milanič
Koper: Marijan Antolović, Danijel Pranjić (od 78. Matic Paljk), Toni Datković, Jan Andrejašič, Gregor Sikošek, Ivor Horvat (od 46. Ruben Belima), Jakov Biljan, Kevin Kokorović (od 66. Marko Krivičić), Leandro Nicolas Teijo, Courage Pekuson, Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Začetek tekme v Ljudskem vrtu se je odvil po pričakovanem scenariju. Domači so žogo držali v svoji posesti in zadeli že iz svoje prve priložnosti. Vršič je s prostega strela podal pred gol, tam je bil slabo pokrit Šme, ki je žogo nekako uspel spraviti do Luke Zahovića, slednjemu pa ni bilo težko zadeti za 1:0. Dve minuti pozneje nova napaka Koprčanov in nov gol Maribora. Podajo sta družno pripravila Vršič in Zahović, zadel pa je Marcos Tavares. Antolović na golu Kopra je moral v 17. minuti posredovati ob novem strelu Mariborčanov, Tavares je žogo s prsmi spustil Zahoviću, slednji je streljal po tleh, a neuspešno. Koprčani v prve pol ure igre niso pokazali ničesar, le stežka so prišli že čez sredino igrišča. V nadaljevanju so zasilno vzpostavili ravnotežje, prišli so celo do dveh strelov, a brez resnejšega dela za Handanovića. Dare Vršič, ki igra v dobri formi, je v 35. minuti povišal na 3:0, Antolović pa je posredoval izjemno slabo, žogo je namreč kar sam izbil v gol. Do izteka prvega polčasa smo videli še dva poizkusa, Sallallichov strel je koprski vratar ubranil, Zahović pa je streljal čez gol.

Udobna prednost Maribora je seveda pomenila, da je bil zmagovalec te tekme bolj ali manj že odločen. Mariborčanom se zato ni več nikamor mudilo, Koprčani pa so bili tako ali tako premalo ambiciozni in tudi premalo kakovostni, da bi rekorderja po številu osvojenih državnih naslovov lahko resneje ogrozili. V 56. minuti je Sallallich znova poizkušal s strelom, a brez uspeha za Izraelca. V 59. minuti je Maribor povedel že s 4:0, svoj drugi zadetek na tekmi je dosegel odlični mariborski kapetan Marcos Tavares. Gostje so bili še naprej brez vsakih možnosti. Biljan je sicer v 63. minuti znova streljal od daleč, toda to je bil prej poizkus iz obupa kot kaj drugega. Maribor je tekmo brez težav pripeljal do konca in ostal na vodilni poziciji v 1. SNL.