Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 2500, Sodnik: Mihael Antič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Saša Ivković, Alexandru Cretu (od 84. Blaž Vrhovec), Aleks Pihler, Denis Klinar, Luka Zahović, Jasmin Mešanović, Felipe Santos (od 64. Gregor Bajde), Marcos Morales Tavares (od 88. Amir Dervišević).
Trener: Darko Milanič
Triglav: Darjan Curanovič, Momir Bojić, Drilon Kryeziu, Ermin Alić, David Tijanić (od 82. Marko Gajič), Rok Elsner, Tilen Mlakar, Tom Žurga, Afoakwa Dickson (od 78. Gašper Udovič), Egzon Kryeziu, Luka Majcen.
Trener: Dejan Dončić
Tilen Mlakar se v letošnji sezoni uveljavlja v 1. SNL. (foto: uradna spletna stran kluba)
Gostje iz Kranja so v Mariboru, vsaj v prvem delu prvega polčasa, zaigrali pogumno in zagrozili domači zasedbi. Prvi je streljal Žurga v četrti minuti, vrnil je na drugi strani Mešanoviž in za njim še Tavares. V 20. minuti je bil na delu tudi Handanović, ki je posredoval ob strelu Bojića z desne strani. Tilen Mlakar, ki to sezono opozarja nase, pa je v 26. minuti z zelo atraktivnim zadetkom Triglav popeljal v vodstvo. Mariborčani so izenačili prej kot v desetih minutah, tekla je namreč 35. minuta, ko je zadel Marcos Tavares. Do odhoda na odmor smo videli še dva udarca domačih, a brez spremembe izida.

Maribor je potreboval hiter zadetek in minilo je le 11 minut drugega polčasa, ko je semafor že kazal izid 2:1. Mešanović je prispeval globinsko podajo za Klinarja, ki je podal v sredino, tam pa je Luka Zahović v svojem slogu žogo praktično če potisnil v gol. Samo štiri minute pozneje je že vse kazalo na to, da bo zmaga ostala doma, zadel je Brazilec Felipe Santos. Po igranju Alića z roko v 67. minuti je sodnik pokazal na belo točko, izvajalec je bil Marcos Tavares, ki pa ni uspel zadeti. Žogo je Curanović zaustavil, toda Tavares jo je potisnil čez črto. Mariborčani so nato še nekajkrat zapretili, na koncu pa je ostalo pri izidu 4:1.