Uredništvo    26. avgust 2018
1. SNL, 6. krog

Mariborski stroj je zaribal proti Celju

Maribor je proti Celju iztržil le točko (1:1) in v zadnje uvrščeni ekipi na lestvici naletel na nasprotnika, ki je Mariborčanom nakopal nemalo težav. Za točko je poskrbel nekdanji član Maribora Elvedin Džinič.
1 : 1
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Saša Ivković, Amir Dervišević, Blaž Vrhovec (od 69. Dare Vršič), Aleks Pihler, Dino Hotić, Luka Zahović, Jan Mlakar (od 61. Marcos Morales Tavares), Jasmin Mešanović (od 89. Gregor Bajde).
Trener: Darko Milanič
Celje: Matjaž Rozman, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Jan Andrejašič, Janez Pišek, Elvedin Džinić, Žan Zaletel (od 77. Lovro Cvek), Nino Pungaršek, Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič, Elvir Ibišević (od 84. Dario Vizinger).
Trener: Dušan Kosić
Mariborova sezona v državnem prvenstvu je danes doživela drugo "anomalijo". Po remiju brez zadetkov proti Muri so v Ljudskem vrtu domačim načrte preprečili še Celjani, ki so se v Maribor podali kot zadnje uvrščena ekipa na lestvici. Tega na igrišču ni bilo moč videti niti za trenutek, saj so bili Celjani povsem enakovredni gostiteljem, veliko pa o dinamiki tekme pove že podatek, da so Celjani v okvir vrat sprožili več strelov kot gostitelji.

V celjsko moštvo se je vrnil Rudi Požeg Vancaš, ki v zadnjih tednih iz uradno neznanih razlogov - neuradno je na pragu prestopa v Maribor - ni igral, srečanje pa se je začelo s spominom na žalostno preminulega humanitarca in velikega navijača Maribora Roka Černica, kateremu so se mariborski nogometaši poklonili tako, da so na igrišče stopili v dresih z njegovim priimkom.

Prvi polčas je ponudl malo vznemirjenja. Maribor je nekoliko resneje zapretil šele v zadnjih minutah, ko sta streljala Dino Hotić in Jan Mlakar.

Kmalu po začetku drugega dela je grdo zgrešil krvnik Celjanov na zadnjih medsebojnih tekmah Luka Zahović, Celjani pa so zobe pokazali v 66. minuti, ko Požeg Vancaš za malo zgrešil oddaljeno vratnico. Isti igralec je imel sedem minut kasneje na pladnju vodstvo Celjanov, saj je po podaji Mitje Lotriča sam prišel pred Jasmina Handanovića, domači vratar pa je z izjemno reakcijo preprečil zadetek.

Le štiri minute kasneje je Maribor navidez le strl borbene Celjane. Po podaji Aleksa Pihlerja z desne strani je z glavo zadel veteran Marko Šuler, nato pa je sledil pritisk Celjanov, ki je sadove obrodil sedem minut kasneje, ko je po kotu zadel specialist za doseganje zadetkov iz prekinitev Elvedin Džinić. Celjani so imeli po izenačenju še dve priložnosti za popoln preobrat, a nevarna poizkusa Daria Vizingerja in Mitje Lotriča nista našla poti v mrežo.