Uredništvo    29. julij 2018
1. SNL, 2. krog

Mura je v Ljudskem vrtu pokazala zobe

Mura je po letih odsotnosti iz prve lige povratek v Ljudski vrt dobro izkoristila. Prekmurci so Mariboru nudili več kot le dober odpor, bili so tudi nevarni in domov odhajajo z veliko točko.
0 : 0
Maribor: Kenan Pirić, Žan Kolmanič, Saša Ivković, Marko Šuler, Mitja Viler, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler, Dare Vršič (od 73. Gregor Bajde), Luka Zahović, Martin Kramarič (od 63. Jasmin Mešanović), Jan Mlakar (od 70. Marcos Morales Tavares).
Trener: Darko Milanič
Mura: Dean Šafarić, Aleksandar Bošković, Špiro Peričić, Žiga Kous, Klemen Šturm, Alen Kozar, Nino Kouter, Nik Lorbek, Luka Šušnjara (od 85. Tomi Horvat), Luka Bobičanec (od 79. Matic Maruško), Rok Sirk (od 71. Žan Karničnik).
Trener: Ante Šimundža
Ante Šimundža se je vrnil v Maribor, a tokrat na klopi Mure, ki je v drugem krogu 1. SNL gostovala v Ljudskem vrtu. Pri Mariborčanih, ki so nastopili v spremenjeni postavi glede na zadnjo evropsko tekmo, je na golu debitiral Kenan Pirić. Mariborčani so ob precejšnji vročini oziroma pripeki skušali vzpostaviti kontrolo nad potekom srečanja, ki pa v prvem polčasu ni navdušilo. V 13. minuti je prvi strel na tekmi sprožil Vršič, vendar preslabo za vratarja Mure. Mariborčani so sicer prihajali pred kazenski prostor dobro organiziranih in čvrstih gostov iz Murske Sobote, a proti zgoščeni postavitvi niso našli pravega recepta za uspeh. V 19. minuti je streljal Pihler, Šafarić pa je odbil. Pred odhodom na odmor smo videli samo še en konkreten udarec, malce pred koncem prvega polčasa je streljal Bobičanec, vendar je meril previsoko.

V 49. minuti priložnost za Maribor, Zahović je udaril proti golu, to je bila bolj podaja za nepripravljenega Vršiča, ki pa je slabo reagiral. Za nekaj minut so nato Viole iz neznanega razloga zapustile svojo tribuno, a se nato vrnile. V 56. minuti je Šušnjara pritekel pred gol Maribora, z levico je streljal mimo gola. V drugem polčasu se je dogajanje razživelo. Po strelu Vršiča nato v 62. minuti nevarna situacija pred golom Mure, Luka Zahović je zadel vratnico! V 76. minuti je bil po podaji iz kota pred golom Marko Šuler, ki je žogi spremenil smer, vratar Mure pa se ni pustil zmesti, žogo je ujel. Murašem se je v 81. minuti ponujalo vodstvo, protinapad Karničnika je zaključil Šušnjara, ob njem je bil Pihler, bivši nogometaš Celja pa je streljal čez gol. Na drugi strani v 84. minuti nevaren strel Bajdeta povsem z desne strani, Šafarić je žogo uspel odbiti. V 90. minuti se je za strel od daleč odločil Klemen Šturm, Pirić je njegov poizkus ubranil. Muraši so v zadnjih minutah pritisnili na krilih glasnih navijačev, ki so na gostovanje v Maribor prišli v velikem številu. Srečanje se je končalo z izidom 0:0.