Uredništvo    27. avgust 2017
1. SNL, 7. krog

Derbi brez tveganja in golov

Napadalci se na nocojšnjem derbiju v Stožicah niso proslavili, veliko bolje sta svoje delo opravila oba obrambna bloka, ki sta odigrala tekmo brez napak. Previden derbi ni ponudil golov, Olimpija ostaja prva.
Štadion: Stožice, Gledalcev: 13000, Sodnik: Damir Skomina
Olimpija: Rok Vodišek, Branko Ilić, Dino Štiglec, Kenan Bajrič, Mitch Apau, Dario Čanađija, Tomislav Tomić, Nik Kapun, Ricardo Alves (od 78. Andrés Vombergar), Nathan Oduwa (od 69. Stefan Savic), Issah Abass (od 84. Goran Brkić).
Trener: Igor Biščan
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Martin Milec, Aleksander Rajčevič, Damjan Bohar (od 74. Gregor Bajde), Valon Ahmedi (od 85. Dino Hotić), Marwan Kabha, Blaž Vrhovec, Jasmin Mešanović, Martin Kramarič (od 65. Marcos Morales Tavares).
Trener: Darko Milanič
Derbi v Ljubljani je bolj ali manj razprodal stožiški stadion, ki pa v prvih desetih minutah ni videl kaj prida veliko nogometne akcije. Obe ekipi sta se dvoboja lotili precej previdno, nekoliko višje je tekmo začela Olimpija, ki Mariboru prvih pet minut ni dovolila žoge prenesti na nasprotno polovico. Šele v 13. minuti prvič nekaj vznemirjenja, in sicer pred golom Maribora, kjer je žogo nerodno izbijal Šuler, pred hitrim Abassom pa je rešil Rajčević. Sledil je udarec iz kota, po katerem je z glavo visoko čez gol meril Bajrić. Po dvajseti minuti se je prebudil tudi Maribor in trikrat prišel pred gol Olimpije, vendar brez zaključnega strela. V 27. minuti, potem ko je odigral dvojno podajo z Oduwo, je hitri Abass po desni mimo Šulerja prišel pred gol, potem pa podajal ali streljal, v vsakem primeru povsem nenatančno.

Olimpija in Maribor sta v prvem polčasu v obrambi odigrala zares čvrsto in brez napak. Priložnosti v več kot pol ure igre sploh ni bilo in tekmeca sta se na odmor odpravila ob izidu 0:0.

Trenerja ob polčasu nista menjala. V 52. minuti smo videli prvo resnejšo priložnost na tekmi. Bohar je z žogo v prostor, v kazenski prostor, zaposlil mladega Martina Kramarića, ki je prišel pred Vodiška, a je slabo pomeril, streljal je namreč čez gol. Mariborčani so v 56. minuti spet prišli pred gol, Ahmedi pa je preslabo zadel žogo in Vodišek je ostal nepremagan. Olimpija je imela v drugem polčasu podobne težave kot Maribor na začetku prvega, padla je pod vpliv nasprotnika, ki je držal kontrolo prostora in žoge. Olimpija se je v napadu prvič "oglasila" šele v 63. minuti, po podaji iz kota je z glavo poizkušal kapetan Branko Ilić, a bil precej daleč od uspeha, saj je nenevarno meril visoko čez gol.

Milanič je prvič menjal v 65. minuti, Kramariča je zamenjal kapetan Marcos Tavares. Biščan je menjal štiri minute pozneje, Oduwo je zamenjal s Savićem. V 70. minuti priložnost za Olimpijo, Abass je prišel do strela, Handanović pa je dobro posredoval. Nov udarec Olimpije je sledil v 72. minuti, ko je v kazenski prostor prodrl Savić, streljal diagonalno, a malce čez gol. V 75. minuti je bilo nevarno pred golom Olimpije, z desne je podal Bajde, pred golom pa je bil pokrit Tavares, ki ni uspel zaključiti. V 78. minuti je debi v Stožicah dočakal novinec pri Olimpiji Andres Vombergar, ki je zamenjal Alvesa.

Današnji derbi ni ponudil veliko. Tako Olimpija kot tudi Maribor sta od prve do zadnje minute odigrala taktično previdno, brez trohice tveganja in absolutno čvrsto v obrambi. Priložnosti skorajda ni bilo, oba vratarja sta ostala "hladna", razmerje med obema kluboma pa nespremenjeno. Olimpija ostaja vodilna, a zgolj po zaslugi boljše gol razlike.