Uredništvo    27. september 2018
1. SNL, 10. krog

Lupeta Olimpijo rešil poraza

Stožice so spremljale napeto tekmo med Olimpijo in Gorico, ki je dvakrat vodila, Ljubljančani so zakockali obilo priložnosti, na koncu pa sta se ekipi razšli z izidom 2:2. Grd trk Sorčana in Lipuščka.
Štadion: Stožice, Gledalcev: , Sodnik: Andrej Žnidaršič
Olimpija: Aljaž Ivačič, Branko Ilić, Macky Bagnack, Vitalijs Maksimenko, Marko Putinčanin, Tomislav Tomić (od 90. Jucie Lupeta), Stefan Savic (od 73. Matic Črnic), Rok Kronaveter, Mario Jurčević, Andrés Vombergar, Asmir Suljić.
Trener: Robert Pevnik
Gorica: Gregor Sorčan (od 45. Januš Štrukelj), Uroš Celcer, Jani Curk, Tine Kavčič, Žiga Lipušček (od 44. Matija Kavčič), Matteo Tomiček, Jaka Kolenc, Andrej Kotnik (od 87. Mark Gulić), Rok Grudina, Andrija Filipović, Bede Amarachi Osuji.
Trener: Nermin Bašić
(foto: nkolimpija.si)
Že v drugi minuti srečanja v Stožicah smo videli izjemno grob start Branka Ilića nad Urošem Celcerjem in si prislužil rumeni karton. V šesti minuti pa že prva nevarnost za goste, na gol je udaril Rok Kronaveter, žoga se je dvakrat odbila od okvirja gola, po mnenju sodnikov ni prečkala golove črte. Goričani so odgovarjali v 10. minuti, udarec Andrije Filipovića pa je zletel mimo gola. Ljubljančani so imeli pobudo v igri, naslednja, ki sta poizkušala sta bila Vombergar in Bagnack, v 18. minuti pa v svoji značilni akciji še Kronaveter. Gorica je prvi del prvega polčasa odigrala v zaprti formaciji, brez napadalnih ambicij, Olimpija pa je zaman predirala njeno obrambo. V 28. minuti je Kronaveter s prostega strela na robu kazenskega prostora streljal čez gol. Prva nevarna situacija pred domačim golom se je zgodila v 32. minuti, Filipović je prišel do žoge, udaril, Ivačič pa je bil na mestu. Tik pred iztekom prvega polčasa pa trk v kazenskem prostoru Gorice, bila je gneča, obležala pa sta, potem ko sta trčila z glavama, Lipušček in Sorčan. Nihče od njiju tekme ni mogel nadaljevati.

Vstopila sta Štrukelj in Matija Kavčič. V 53. minuti prvi strel v drugem polčasu, po podaji s strani je z glavo poizkušal Ilić, a meril mimo gola. V 58. minuti pa zrela priložnost za Olimpijo, Vombergar je po podaji z desne strani z glavo streljal tik čez gol. V 61. minuti pa vodstvo Gorice. S prostega strela je zadel Uroš Celcer. Žoga se je odbila od okvira gola in prečkala golovo črto, kar je glavnemu sodniku signaliziral sodnik za golom. Na drugi strani nevarna situacija ob prostem strelu Kronavetra, a na koncu brez uspeha. V 65. minuti je bil nevaren tudi Jurčević, ki je z leve strani za las streljal mimo gola. V 69. minuti je Kotnik krenil v protinapad, a je bil zaustavljen s prekrškom, vendar Žnidaršič ni dosodil ničesar. Goriška klop je protestirala. Na drugi strani takoj priložnost Olimpije, spet je z glavo poizkusil Vombergar, Štrukelj pa je odbil čez gol. V 71. minuti nova priložnost Olimpije, Bagnack je skorajda že zadel, a je Matija Kavčič žogo izbijal na golovi črti. V 74. minuti novi protinapad Gorice, Kotnik je zaposlil hitrega Filipovića, ki je prišel do strela, a je bil Ivačič na mestu. V 75. minuti še en strel Olimpije, nevarno je poizkušal Kronaveter, Štrukelj pa odbil v kot. Ekipi sta v Stožicah pripravili zares razburljivo dogajanje, priložnosti ni manjkalo. Olimpija je bila redno pred in v kazenskem prostoru Gorice, izvajala kote, streljala, a le v blok. V 81. minuti je Žnidaršič dosodil igranje z roko enega od igralxev Gorice in pokazal na belo točko. Uspešno jo je izvedel Rok Kronaveter, goriški trener Miran Srebrnič pa je bil izključen. V 88. minuti je ljubljanska obramba izpadla naivna, Andrija Filipović je to hitro videl, stekel pred gol in premagal Ivačiča, Zdelo se je, da bo Olimpija danes poražena, a je Jucie Lupeta v sodnikovem podaljšku izenačil.