Uredništvo    23. november 2018
1. SNL, 17. krog

Mura s silovitim finišem osvojila točko v Stožicah

Mura je v Stožice privabila več gledalcev kot avgusta Maribor in Olimpijo je na derbiju kroga pošteno namučila. Ljubljančani so minuto do konca rednega dela vodili z 2:0, toda vztrajni Muraši so na koncu osvojili točko!

2 : 2
Olimpija: Aljaž Ivačič, Dino Štiglec, Branko Ilić, Macky Bagnack, Vitalijs Maksimenko, Marko Putinčanin, Rok Kronaveter, Tomislav Tomić, Stefan Savic (od 89. Jucie Lupeta), Andrés Vombergar (od 87. Ivan Lendrić), Asmir Suljić (od 85. Matic Črnic).
Trener: Zoran Barišić
Mura: Matko Obradović, Klemen Šturm, Žan Karničnik (od 74. Armin Čerimagić), Aleksandar Bošković, Špiro Peričić, Nik Lorbek, Luka Šušnjara (od 86. Amadej Maroša), Alen Kozar (od 79. Tomi Horvat), Nino Kouter, Matic Maruško, Rok Sirk.
Trener: Ante Šimundža
Izjemno zanimanje med navijači za ogled današnje tekme v Stožicah se je odrazilo v zelo lepem obisku tribun. V Ljubljano je prišlo zavidljivo število gostujočih navijačev, domači navijači pa so slavili 30. rojstni dan navijaške skupine Green Dragons. Domači navijaški so si še pred začetkom tekme dali duška, z obsežno pirotehnično predstavo so poskrbeli za nekajminutni zamik začetka tekme. Srečanje se je začelo dinamično z obeh strani, Mura je začela kombinatorno in odločno. Olimpija, ki nikakor ni uspela povezati igre, je prvič zapretila v osmi minuti, z roba kazenskegfa prostora je z levico Rok Kronaveter meril čez gol. V 18. minuti je s podobnega položaja diagonalno streljal še Asmir Suljić, a tudi on previsoko. Kronaveter je v 23. minuti poizkusil s strelom po tleh, žoga je nekoga oplazila, a ni zmedla Obradovića.

Muraši so igrali zagnano in agresivno, Ljubljančani so skušali prevzeti kontrolo nad igro, a brez pravega uspeha. Mura je bila sicer brez priložnosti, a nevarna v prehodih v protinapade, predvsem po desnem krilu preko Šušnjare. V 40. minuti pa sprememba izida v Stožicah! Rok Kronaveter je meril ob vratnici, Obradović se je raztegnil, žogo odbil, a je nanjo naletel Andres Vombergar in Olimpijo popeljal v vodstvo. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Olimpije.
Olimpija veselje

Trenerja ob polčasu nista menjala. Izgubljena žoga Kronavetra, ki mu je spodrsnilo, je Muri podarila protinapad, ki ga je z obetavne pozicije zaključil Karničnik, a je domača obramba odbila v kot. V naslednji akciji je do žoge pred golom Olimpije prišel Maruško, a žogo nabil visoko čez gol. Na drugi strani je Vombergar v 54. minuti sprožil z glavo, žoga je zletela mimo gola. V 57. minuti sporna situacija pred golom Olimpije, Sirk je šel sam proti Ivačiču, ki je stekel iz gola, zgrešil žogo, Sirk je hitro padel. Gostje so protestirali, češ da je Ivačič podrl Sirka, Perić se je posvetoval z Jugom, ki je bil sodnik za golom in je vse skupaj videl od blizu. Perić je Sirku pokazal rumeni karton, jeznemu Anteju Šimundži pa pojasnil, kaj in kako je bilo. Do 68. minute dogajanje na igrišču ni bilo kaj prida zanimivo, nato pa je z leve strani na rob kazenskega prostora prišel Stefan Savić, se otresel dveh igralcev in z izjemnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Obradovića.

Nogometašem Mure je počasi pojenjala sapa, zalegli nista niti dve menjavi. Zoran Barišić je prvič menjal šele v 85. minuti, ko je Suljića zamenjal Črnic. Za njim je v igro vstopil še Lendrić, ki je zamenjal strelca prvega gola Vombergarja. Slednjemu so navijači ob odhodu z igrišča namenili aplavz in skandirali njegovo ime. Mutraši se niso dali, vztrajali so v napadu in v 89. minuti znižali zaostanek. Nezbranost v domači obrambi je izkoristil rezervist Tomi Horvat. Glavni sodnik je tekmo, tudi zaradi metanja pirotehnike s strani Green Dragonsov, podaljšal za pet minut. V sodnikovem podaljšku nov kiks domačih, zmeda v kazenskem prostoru, tam je bil prisebni Horvat in ob navdušenju gostujočih navijačev zadel za 2:2. Mura je osvojila veliko točko, Olimpija pa je zapravila lepo prednost in s točko verjetno ne bo zadovoljna.