Uredništvo    4. november 2018
1. SNL, 15. krog

Neverjetna tekma v Stožicah razdelila točki

Derbi 15. kroga 1. SNL med Olimpijo in Domžalami je ponudil ogromno. Dogajali so se preobrati, kar osem golov, hud tempo in še kaj. Olimpija se je pošteno namučila za točko. Rok Kronaveter je zabil hat-trick.
Štadion: Stožice, Gledalcev: , Sodnik: Damir Skomina
Olimpija: Aljaž Ivačič, Dino Štiglec, Aris Zarifovič, Eric Boakye, Vitalijs Maksimenko, Marko Putinčanin, Rok Kronaveter, Tomislav Tomić (od 89. Matic Črnic), Stefan Savic (od 79. Ivan Lendrić), Andrés Vombergar, Asmir Suljić (od 66. Jucie Lupeta).
Trener: Zoran Barišić
Domžale: Ajdin Mulalić, Gregor Sikošek, Gaber Dobrovoljc, Dario Melnjak, Tilen Klemenčič, Senijad Ibričić (od 86. Žan Žužek), Nermin Hodžić, Adam Gnezda Čerin, Agim Ibraimi (od 59. Tonči Mujan), Matej Podlogar, Shamar Nicholson (od 87. Slobodan Vuk).
Trener: Simon Rožman
Olimpija, danes znova tudi z Rokom Kronavetrom, je srečanje proti Domžalam začela podjetno, s posestjo žoge. Po 15 minutah igre pa tudi že prvi gol. Zadel je Asmir Suljić! Žoga se je odbila od prečke in v gol, Domžalčani so protestirali, a sodnik za golom je očitno videl, da je žoga prečkala črto. Na drugi strani pa takoj priložnost za goste, enajstmetrovka za Domžale po prekršku Boakyea nad Sikoškom! Izvedel jo je Senijad Ibričić in poravnal izid. Mulalić je imel v 26. minuti kar nekaj težav ob škarjicah iz tekme v tekmo boljšega Putinčanina. V 28. minuti pa šok za Olimpijo. Protinapad Domžal, Ibričić je podal v prostor, stekel je Shamar Nicholson, prišel pred Ivačiča in ga premagal! Kronaveter in Savić sta skušala presenetiti Mulalića, ki je pokazal nekaj negotovosti pri lovljenju žoge.

V 34. minuti je Olimpija izenačila. Po podaji z leve strani je v kazenskem prostoru žogo na drugo vratnico podaljšal Vombergar, tam je bil Rok Kronaveter in zadel za 2:2. Toda ni bilo še konec. V 37. minuti je padel še en gol, tretjega so dosegle Domžale. Z dobrih 25 metrov je sprožil Dario Melnjak, Ivačič pa gola ni mogel preprečiti. Na drugi strani nevaren strel Štigleca v 40. minuti, udarec je bil močan, a premalo natančen. Olimpija je v zaključku prvega polčasa pritisnila, a brez spremembe izida.

V 49. minuti je bil Nicholson pri strelu v kazenskem prostoru, nastreljal je blok in se pri tem, tam je bil Maksimenko, poškodoval. V 54. minuti je imel Kronaveter na glavi izenačenje, po visoki žogi na drugo vratnico je meril z glavo, a ni zadel. Glava je bila nenatančna tudi v 56. minuti, tokrat Zarifovićeva, ljubljanski branilec po slabi reakciji Mulalića ni zadel. Nicholson je bil danes izjemno razpoložen in v 61. minuti je Domžale približal zmagi. Izkoristil je hudo napako Zarifovića in premagal Ivačiča. Olimpiji se je vse bolj mudilo, toda odpreti se ni smela, kajti kazala je veliko ranljivost, ko so v protinapad krenili Domžalčani.

V 75. minuti je Jucie Lupeta zapravil stoodstotno priložnost, sam je šel nad vratarja Domžal, a ga zadel v glavo, domžalski vratar je obležal, nogometaš Olimpije pa se je tolkel po glavi. V 77. minuti je Skomina dosodil igranje z roko Gnezde Čerina v kazenskem prostoru in pokazal na belo točko. Žogo je vzel Kronaveter in zadel. Olimpija se je vrnila v igro. Domžalčani so se osredotočili na branjenje gola, Olimpija pa je oblegala kazenski prostor gostov. V 85. minuti je v kazenskem prostoru padel Ivan Lendrić, Gaber Dobrovolj je s hrbta podrl napadalca Olimpije. Damir Skomina je pokazal na belo točko, Kronaveter pa je znova zadel. Zadnje minute so bile vroče na obeh straneh, tekma pa še naprej povsem odprta. Domžale so v sodnikovem podaljšku skušale pritisniti, prišle so pred kazenski prostor Olimpije, ki je poizkušala v zadnji minuti. Razdelitev točk je bila glede na videno na današnji izjemno zanimivi tekmi vendarle še najbolj pošten razplet derbija kroga.