Uredništvo    14. april 2018
1. SNL, 27. krog

Olimpija spet zakockala zmago na derbiju

Olimpija je proti Domžalam vodila vse do sodnikovega podaljška, nakar je z novim zadetkom za delitev točk poskrbel vroči napadalec Domžal Lovro Bizjak. Maribor se v Gorici lahko približa na pet točk zaostanka.
Štadion: Stožice, Gledalcev: 5000, Sodnik: Dejan Balažić
Olimpija: Aljaž Ivačič, Jason Davidson, Dino Štiglec, Aris Zarifovič, Mitch Apau, Filip Uremović, Dario Čanađija, Tomislav Tomić, Ricardo Alves (od 82. Nik Kapun), Danijel Miškić, Issah Abass (od 86. Andrés Vombergar).
Trener: Igor Biščan
Domžale: Ajdin Mulalić, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Tilen Klemenčič, Dario Melnjak, Nermin Hodžić (od 58. Shamar Nicholson), Senijad Ibričić, Zeni Husmani (od 83. Žan Žužek), Amedej Vetrih (od 77. Petar Franjić), Agim Ibraimi, Lovro Bizjak.
Trener: Simon Rožman
Derbi državnega prvenstva med Olimpijo in Domžalami je v Stožice zvabil lepo število gledalcev, saj se jih je zbralo kar 5.000. Ti niso ravno videli želene predstave, saj ne Olimpija ne Domžale nocoj nista pokazala svojega najboljšega obraza, prav tako pa so bili bržčas tudi precej razočarani nad končnim razpletom, saj je Olimpija po večnem derbiju proti Mariboru še enkrat zapravila prednost in v zadnjih izdihljajih tekme ostala brez zmage.

Olimpija je srečanje začela sanjsko in povedla že v peti minuti tekme. Po akciji Jasona Davidsona in Dina Štigleca je z levico natančno meril odlični Portugalec Ricardo Alves, ki je dosegel svoj deveti zadetek v letošnji sezoni. Že v naslednjem napadu je Aljaž Ivačič ubranil strel Zenija Husmanija z glavo, to pa je bilo bolj ali manj tudi vse, kar so Domžale uspele pokazati v prvem delu igre. Olimpija je bila vnovič nevarna v 34. minuti,  ko je Alves z velike razdalje zadel prečko, tik pred koncem polčasa pa je zapretil še Danijel Miškić, a zadel le gostujočega vratarja Ajdina Mulalića.

V drugem polčasu je prva zapretila Olimpija in sicer v 49. minuti, ko je poizkusil Štiglec. V nadaljevanju polčasa ni bilo večjih priložnosti vse do 75. minute, ko je Jamajčan Shamar NIcholson z glavo ogrel pesti Ivačiča. Domžale so v zaključku tekme prevzele pobudo in pritiskale proti golu Olimpije, trud pa se jim je obrestoval v 92. minuti, ko je v gneči pred kazenskim prostorom Lovro Bizjak izkoristil podajo Žana Žužka in postavil končni izid tekme.

Bizjak je tako z golom prvenstvo ohranil zanimivo, saj devet krogov pred koncem sezone Domžale s tekmo manj še naprej ohranjajo deset točk zaostanka za Olimpijo, Maribor pa bo imel jutri v Novi Gorici priložnost, da se Olimpiji približa na vsega pet točk zaostanka. Boj za naslov bo zagotovo še zanimiv, saj Ljubljančane v zadnji četrtini sezone čakata gostovanji tako v Mariboru kot v Domžalah.