Uredništvo    11. november 2017
Pokal Slovenije, četrtfinale, prva tekma

Olimpija z eno nogo v polfinalu

Olimpija je naredila zelo velik korak k uvrstitvi v polfinale Pokala Slovenije. Na prvi tekmi v Ljubljani so Zmaji večne tekmece porazili s kar tremi zadetki razlike. Dvakrat je zadel Nik Kapun.

Abass 10., Kapun 35., 93.

Stadion: Stožice. Sodnik: Roberto Ponis. Gledalcev: 7.000.

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Bajrić, Zarifović, Apau, Čanađija (od 94. Miškić), Tomić, Klinar, Alves (od 77. Kronaveter), Kapun, Abass (od 86. Boateng). Trener: Igor Biščan

Maribor: Obradović, Viler, Šuler, Rajčević, Palčič, Kabha, Bohar (od 76. Bajde), Vršič, Pihler, Hotić (od 46. Mešanović), Tavares. Trener: Darko Milanič

Srečanje v Stožicah se je začelo po željah Ljubljančanov, ki so hitro povedli. Napako je že v deseti minuti srečanja storil drugi vratar Maribora Matko Obradović, ki je nespretno posredoval ob niti ne preveč nevarnem strelu Štigleca. Odbito žogo pa je v mrežo nato pospravil Issah Abass. Mariborčani so prvič sprožili proti golu čez nekaj minut, to je storil Marcos Tavares, Ivačič pa je bil na mestu. Na drugi strani je bil nevaren tudi Denis Klinar, a se je Obradović tokrat izkazal. Matej Palčič je v 20. minuti streljal za las mimo gola. Mariborčani niso uspeli izenačiti, je pa Olimpija v 35. minuti povedla že z 2:0. Z roba kazenskega prostora je bil precizen Nik Kapun.

Darko Milanič je ob polčasu menjal. Hotić je ostal v garderobi, vstopil pa je Mešanović. Gostitelji so tudi v drugem polčasu prvi zapretili proti golu, streljal je Tomić, a bil premalo natančen. Odgovoril je Dare Vršič, poizkusil je s prostega strela, a je ostalo pri vodstvu Olimpije z 2:0. Maribor je bil nekaj več pri žogi, vendar ni bil nevaren za gol Olimpije. Bohar je v 59. minuti sicer bil pred golom Zmajev, toda Štiglec je dobro posredoval. Vse je že kazalo na to, da se bodo pri Olimpiji razveselili udobne prednosti dveh golov pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu, ko je svoj drugi gol na tekmi dosegel Nik Kapun in Olimpijo močno približal preboju v polfinale pokala.
Komentarji: 35
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
Gigiinjo 12.11.2017, 11:58 Prijavi komentar
čakaj malo. milanič je rekel da smo dominirali al kaj?
F.C.B. 12.11.2017, 11:26 Prijavi komentar
Bravo Olimpija! V petek ponovit vajo
AmaterCE 12.11.2017, 10:09 Prijavi komentar
Mojster who... Olimpija celo sezono igra brezvezne tekme in čaka na MB. Verjetno se strinjava, da mora MB malce bolj razporediti moči?!? V dveh tednih 3 tekme z Olimpijo, pa še LP kmalu. In ti misliš, da je ena pokalna tekma trenutno MB pomembna? Nisi najbolj resen. Verjetno ni bil plan, da dobijo 3 komade, se pač zgodi. In še vedno trdim, da je bila Olimpija boljša (manj slaba) za največ 1 gol.
Who? 12.11.2017, 09:54 Prijavi komentar
No tukaj se vidi, kako mali navijači navijajo za MB. Kao neki sveti klub, pa inštitucija, pa vse buče, ki jim jih je uspel prodati Zdrahović, a tukaj se sedaj piše o prijateljski tekmi, da je bila tekma na Martinovo, da pokal ni pomemben. Evo zakaj vas noben resno ne jemlje, oziroma se vam smejimo, ker jih konstantno pokate. Če je derbi je derbi. ne morte se vi odločat kateri derbi je pomemben in kateri ne. Pravi klubi in pravi navijači se palijo na pripravljalne tekme, ko so derbiji, ne pa tukaj, ko se kar nekaj zmišljuje kateri derbi nekaj šteje in kateri ne. Kar se pa prijatelske tekme tiče, pa se mi zdi, da je imel MB mogoče 3 ali 4 nestandardne igralce v ekipi, drugače pa sami prvo kategorniki. Nekateri ste isti kot Milanić. MB vsakič dominira, tudi takrat ko izgubi. Če pa že ne dominira, potem je pa to "prijateljska" tekma.
gauchos 12.11.2017, 08:24 Prijavi komentar
Ali bo Milanič kdaj čestital Olimpiji ali katerikoli drugi ekipi, ki premaga MB ? Prodaja meglo, ko govori o dominaciji na terenu. Skregan je z zdravo pametjo. To ni trener za MB, ni trener za ta čas. Oziroma, čas ga je že povozil. Kako lahko "dominiraš", pa tekmo gladko izgubiš. Dlje, ko bo Milanič na klopi MB, bolj bo MB tonil, ne bo napredoval.
MadridESP 12.11.2017, 07:39 Prijavi komentar
Enostavno ... OLiMPiJA je trenutno boljša , MaLibor raspada kot že dolgo ne ! OLIMPIJA ŠAMPIJON
Surfer 12.11.2017, 07:06 Prijavi komentar
Uživajte dokler lahko.Maja pa spet ista zgodba:Drugo leto je nase leto :)Edino kaj imate je da se palite na Maribor.Drugače pa ste bili boljši in čestitke za zmago.
MB_Bojan 12.11.2017, 00:37 Prijavi komentar
To ni resno, na martinovo tekma za Štajerce. Če pa vzamem bolj zares, pa je rezultat kar zaskrbljujoč za Maribor, a kaj, za strokovno vodstvo je bilo tudi to dobro. Ne vem no kako se bo vse to razpletlo.
lej ga tega 11.11.2017, 23:59 Prijavi komentar
Normalno da v treh tekmah v tako kratkem terminu je verjetnost po bolj izenačenih naslednjih derbijih. Je pa dokaz, da je Biščan nov val trenerjev, ki se primerno izobražujejo in aplicirajo svoje znanje, ker lanskoletna mlahavost ekipe in letošnja angažiranost je posledica pravilnega prenosa ideje na igralce, fantje verjamejo trenerju. Medtem igra ekipa Milaniča bolj za prestop v tujino in te svoje atome moči šparajo za tekme LP, ker so pač tam bolj na ogled tujini. Dokaz da je Olimpija boljša ŠPORTNA ekipa zadnja leta je ta, da niti en derbi niso izgubili z grozno razliko, da ko zmagujejo, zmagujejo zanesljivo, zadnji derbi, ki ga je Olimpija izgubila in nič pokazala, je tist minimalni poraz mislim da pod Kosičem. Od takrat kljub turbulencah in nekonsistentni formi v ligi ima ekipa boljši ŠPORTNI drive od karieristov.
forza juve 11.11.2017, 23:17 Prijavi komentar