Uredništvo    23. september 2018
1. SNL, 9. krog

Olimpija z zmago na minus štiri za Mariborom

Olimpija je izkoristila sobotni remi Maribora. Na nedeljski prvenstveni tekmi proti Aluminiju je zabila tri gole in zdaj za Mariborom zaostaja le še za štiri točke. Dva gola je prispeval Andres Vombergar.
Štadion: Stožice, Gledalcev: , Sodnik: Roberto Ponis
Olimpija: Aljaž Ivačič, Macky Bagnack, Vitalijs Maksimenko, Branko Ilić, Marko Putinčanin, Tomislav Tomić, Rok Kronaveter, Matic Črnic (od 75. Stefan Savic), Mario Jurčević, Andrés Vombergar (od 87. Ivan Lendrić), Asmir Suljić (od 80. Jucie Lupeta).
Trener: Robert Pevnik
Aluminij: Luka Janžekovič, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Erik Gliha (od 72. Alen Krajnc), Dejan Petrović, Anton Rogina (od 78. Nik Marinšek), Lucas Mario Horvat, Ivan Kontek, Rok Kidrič, Francesco Tahiraj, Damir Grgić.
Trener: Oliver Bogatinov
(foto: nkolimpija.si)
Olimpiji se je ponudila priložnost, da z zmago danes zmanjša zaoastanek za vodilnim Mariborom in izkoristila jo je. Domačini so imeli pobudo v igri hitro po prvem sodnikovem žvižgu. Najlepšo priložnost v prvem delu igre je imel napadalec Andres Vombergar, a žogo z glavo poslal čez gol. Pri Zmajih so poizkušali še Jurčević, ki je znova zaigral zaradi suspenza Štigleca, Bagnack in junak pokalne tekme Črnic. Gola niso zabili, Olimpija in Aluminij sta na odmor med obema polčasoma odšla z izidom 0:0.

Kmalu po začetku drugega polčasa pa sprememba izida. V 50. minuti je Ponis zaradi igre z roko v kazenskem prostoru dosodil enajstmetrovko v korist domače ekipe, ki jo je realiziral Vombergar. Isti igralec je hitro, že po nekaj minutah, dosegel drugi gol na tekmi. Tekla je 55. minuta, ko je z diagonalnim strelom zadel za 2:0. Samo minuto pozneje je bil zmagovalec odločen, Tomić je podal Roku Kronavetru, ki je zadel za 3:0. To sicer ni bil končni izid srečanja, Aluminij je imel še enajstmetrovko, ki jo je realiziral Horvat.

Komentarji: 87
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... > >> Starejši naprej | Novejši naprej
fanta 25.9.2018, 08:25 Prijavi komentar
kje sta se našla zadnja dva komentarja...vsaka čast...trikotni je faca,ampak žabari vi ga prekašate bolj kot je sploh to mogoče...60 poskus...hahaha..pejo kaj boš ti povedal o tvojih sonavijačih...meštri
SmartD 25.9.2018, 07:50 Prijavi komentar
Kar se tiče 11-m proti aluminiju se mi ne zdi spoorna že iz vidika pokrivanja branilca, ki je pritekel v polnem šprintu seveda refleksno roke stisnil proti telesu, vendar če pogledaš natančno posnetek roke ne ostanejo ob telesu ampak se premaknejo v smeri leta žoge, tako da ja 11-m. Ne rečem da bi morala mura dobiti 11-m, ampak po drugi strani je tudi olimpija ni dobila, in ko boš objektivno gledal celotno tekmo ne pa izpostavljal samo napake v korist olimpija... Lansko leto ko je olimpoija igrala s triglavom, bi morala na eni tekmi dobiti 2x 11-m. Sofdnik ni piskal pa nobene. Pa se nihče ni pritoževal. Takrat si bil pa veselo tiho. Tko da trikotnik raje se drži člankov maribora, olimpijo pa pusti pri miru
Couch coach 24.9.2018, 16:11 Prijavi komentar
Sem ravno preizkusil teorijo o "refleksnem" dvigu rok za zascito glave… Soswd je bil toliko priojazen, da mi je zogo v glavo metal in, verjeli ali ne, pri 60. poskusil sem vedno prej umaknil glavo, kot pa nastavil roke… To je cisti, podzavestni refleks, dvig roke pa samo t.i. "pogojni" refleks, za katerega pa niti v teoriji v nogometu ne morejo biti sutvarjeni pogoji…
trikotna glava 24.9.2018, 11:16 Prijavi komentar
Igralec je začel padati pol metra pred črto. Vidno iz slike. Konec. Zdaj pa že enkrat odgovori, če je to včeraj pri vas bil upravičen penal ali ni bil ?
miha12 24.9.2018, 11:16 Prijavi komentar
SmartD kaj pa vem. Meni po slikah na našem forumu zgleda kot da je bil začetek padca vsaj meter pred kazenskim, dejanski kontakt pa nekje na črti ali pa celo malo noter v kazenskem. Zgleda kot da se je igralec vrgel v kazenskega, rajčevič pa ga je vmes zahaklal.
SmartD 24.9.2018, 11:13 Prijavi komentar
Trikotnik. Zakaj je po mojem mnenju 11-m. Zato ker je ob dotiku rajčeviča z igralcem domžal njegova noga na črti in iz posnetka se jasno vidi kje je začel igralec padati. Pri takem kontaktu žal nisem še videl človeka da bi lahko še naredil korak in potem padel, kot ti to vidiš. Ampak zate je tista slika svetinja kjer rajčevič že leži uni pa še teče. Za info, da branilec ujame napadalca če je ta hitrejši lahko le z štartom na žogo ali telo... in dotik je bil na črti. To je vse...
Prosinecki 24.9.2018, 10:20 Prijavi komentar
@trikotna ti pa nisi v Sloveniji... ti si v deželi štajerski :) ko bo vaš Šiško uspel, boste lahko imeli svojo, najbolj pošteno ligo na svetu... do takrat pa le cvili kot mlad mucek, mene tvoje solze silno zabavajo :)
trikotna glava 24.9.2018, 10:14 Prijavi komentar
@mesar1 - to je Slovenija in slovenski portal. In v Sloveniji imamo KOLEDAR in ne kot srbi/bosanci KOLEnDAR. Drugače pa noben ne joče, ampak smo glasni in opozarjamo s svojim glasom na vse svinjarije v nogometni ligi.
fanta 24.9.2018, 10:00 Prijavi komentar
mesar1 24.9.2018, 09:55 Prijavi komentar
stajercki se ponavljajo kot kolendar,vsak teden jok na jok,stajerske pickice,da je loh en folk tok zblojen,loserji.