23.9.2018, ob 18:15 | Štadion: Stožice | Sodnik: Roberto Ponis
Rezultati 9. kroga

Olimpija z zmago na minus štiri za Mariborom

Uredništvo 23. september 2018 87 Komentiraj
(foto: nkolimpija.si)
Olimpija je izkoristila sobotni remi Maribora. Na nedeljski prvenstveni tekmi proti Aluminiju je zabila tri gole in zdaj za Mariborom zaostaja le še za štiri točke. Dva gola je prispeval Andres Vombergar.
Olimpiji se je ponudila priložnost, da z zmago danes zmanjša zaoastanek za vodilnim Mariborom in izkoristila jo je. Domačini so imeli pobudo v igri hitro po prvem sodnikovem žvižgu. Najlepšo priložnost v prvem delu igre je imel napadalec Andres Vombergar, a žogo z glavo poslal čez gol. Pri Zmajih so poizkušali še Jurčević, ki je znova zaigral zaradi suspenza Štigleca, Bagnack in junak pokalne tekme Črnic. Gola niso zabili, Olimpija in Aluminij sta na odmor med obema polčasoma odšla z izidom 0:0.

Kmalu po začetku drugega polčasa pa sprememba izida. V 50. minuti je Ponis zaradi igre z roko v kazenskem prostoru dosodil enajstmetrovko v korist domače ekipe, ki jo je realiziral Vombergar. Isti igralec je hitro, že po nekaj minutah, dosegel drugi gol na tekmi. Tekla je 55. minuta, ko je z diagonalnim strelom zadel za 2:0. Samo minuto pozneje je bil zmagovalec odločen, Tomić je podal Roku Kronavetru, ki je zadel za 3:0. To sicer ni bil končni izid srečanja, Aluminij je imel še enajstmetrovko, ki jo je realiziral Horvat.

87
mesar1
24.9.2018, 09:55
stajercki se ponavljajo kot kolendar,vsak teden jok na jok,stajerske pickice,da je loh en folk tok zblojen,loserji.
24.9.2018, 10:14
@mesar1 - to je Slovenija in slovenski portal. In v Sloveniji imamo KOLEDAR in ne kot srbi/bosanci KOLEnDAR. Drugače pa noben ne joče, ampak smo glasni in opozarjamo s svojim glasom na vse svinjarije v nogometni ligi.
0
0
Prosinecki
24.9.2018, 10:20
@trikotna ti pa nisi v Sloveniji... ti si v deželi štajerski :) ko bo vaš Šiško uspel, boste lahko imeli svojo, najbolj pošteno ligo na svetu... do takrat pa le cvili kot mlad mucek, mene tvoje solze silno zabavajo :)
0
0
SmartD
24.9.2018, 11:13
Trikotnik. Zakaj je po mojem mnenju 11-m. Zato ker je ob dotiku rajčeviča z igralcem domžal njegova noga na črti in iz posnetka se jasno vidi kje je začel igralec padati. Pri takem kontaktu žal nisem še videl človeka da bi lahko še naredil korak in potem padel, kot ti to vidiš. Ampak zate je tista slika svetinja kjer rajčevič že leži uni pa še teče. Za info, da branilec ujame napadalca če je ta hitrejši lahko le z štartom na žogo ali telo... in dotik je bil na črti. To je vse...
0
0
miha12
24.9.2018, 11:16
SmartD kaj pa vem. Meni po slikah na našem forumu zgleda kot da je bil začetek padca vsaj meter pred kazenskim, dejanski kontakt pa nekje na črti ali pa celo malo noter v kazenskem. Zgleda kot da se je igralec vrgel v kazenskega, rajčevič pa ga je vmes zahaklal.
0
0
Igralec je začel padati pol metra pred črto. Vidno iz slike. Konec. Zdaj pa že enkrat odgovori, če je to včeraj pri vas bil upravičen penal ali ni bil ?
0
0
Couch coach
24.9.2018, 16:11
Sem ravno preizkusil teorijo o "refleksnem" dvigu rok za zascito glave… Soswd je bil toliko priojazen, da mi je zogo v glavo metal in, verjeli ali ne, pri 60. poskusil sem vedno prej umaknil glavo, kot pa nastavil roke… To je cisti, podzavestni refleks, dvig roke pa samo t.i. "pogojni" refleks, za katerega pa niti v teoriji v nogometu ne morejo biti sutvarjeni pogoji…
0
0
SmartD
25.9.2018, 07:50
Kar se tiče 11-m proti aluminiju se mi ne zdi spoorna že iz vidika pokrivanja branilca, ki je pritekel v polnem šprintu seveda refleksno roke stisnil proti telesu, vendar če pogledaš natančno posnetek roke ne ostanejo ob telesu ampak se premaknejo v smeri leta žoge, tako da ja 11-m. Ne rečem da bi morala mura dobiti 11-m, ampak po drugi strani je tudi olimpija ni dobila, in ko boš objektivno gledal celotno tekmo ne pa izpostavljal samo napake v korist olimpija... Lansko leto ko je olimpoija igrala s triglavom, bi morala na eni tekmi dobiti 2x 11-m. Sofdnik ni piskal pa nobene. Pa se nihče ni pritoževal. Takrat si bil pa veselo tiho. Tko da trikotnik raje se drži člankov maribora, olimpijo pa pusti pri miru
0
0
fanta
25.9.2018, 08:25
kje sta se našla zadnja dva komentarja...vsaka čast...trikotni je faca,ampak žabari vi ga prekašate bolj kot je sploh to mogoče...60 poskus...hahaha..pejo kaj boš ti povedal o tvojih sonavijačih...meštri
0
0

10

Slovenija tudi proti Makedoniji prekratka za zmago

miha12
25.3.2019, 8:14
kurtič spet slab, stojanovič bo pokuril kredite, verbiča se tudi ne bo v nedogled čakalo. ostalo dobro.

25.3.2019, 8:57
stojim za dobronamernim vtisom, da moramo vrniti skubica na desni bok ali pa mileca in že se nam je stojanovic zabil v glavo. vrnitev kampla, bi bila največja okrepitev in glej, kot sem napovedal, so avstrijci pustili točke v izraelu.

1

Zanimanje za Milanovega Rodrigueza je zaman

25.3.2019, 9:29
Škoda. Če bi najdu svojo staro formo iz mlajših dni bi bil top, tako je pa samo RR, povprečen levi back. Vsaj predložek zna poslati, i guess. Laxalt velik več energije prinese v igro, ob rednem igralnem času bi bil boljši kot RR imao

ličič? najbolj mi je všeč, ko je na igrišču. Pravi dokaz je, ko je v zadnjih minutah sprintal na svoji polovici. To je odnos, na katerem bomo gradili. Igrati za Slovenijo je nekaj posebnega ...več
Matjaž Kek je navdušen nad Josipom Iličićem
Prihaja domača tekma z Makedonijo, ki jo moramo zmagati. Če smo nocoj izgubili dve točki, jih moramo nadomestiti doma ...več
Josip Iličić po remiju Slovenije z Izraelom
Slovenska reprezentanca odpira nov cikel, v katerem bo popravljala vtis(e) iz preteklosti, hkrati pa bo tudi cikel, v katerem bo slovenska triperesna deteljica v napadu Iličić-Zajc-Verbič morala prevzeti odgovornost. ...več