Uredništvo    20. oktober 2017
1. SNL, 13. krog

Povratek Kronavetra zasenčil zmago

Olimpija je v Stožicah pričakovano strla odpor kranjskega Triglava (3:0) in še za teden dni podaljšala bivanje na čelu prvenstvene lestvice. Prvič po več kot sedmih mesecih zaigral Rok Kronaveter.

3 : 0

Olimpija: Aljaž Ivačič, Kenan Bajrič, Branko Ilić, Dino Štiglec, Mitch Apau, Dario Čanađija, Stefan Savic, Nik Kapun, Ricardo Alves (od 80. Rok Kronaveter), Nathan Oduwa (od 70. Kingsley Boateng), Andrés Vombergar (od 19. Leon Benko).
Trener: Igor Biščan
Triglav: Elvis Džafič, Momir Bojić, Kristjan Arh Česen, Dino Suljević, Ožbej Kuhar, Dejan Robnik, David Tijanić, Alen Krcič (od 72. Igor Bukara), Matej Podlogar (od 82. Tilen Mlakar), Matej Poplatnik, Luka Majcen (od 64. Tom Žurga).
Trener: Siniša Brkić
(foto: nkolimpija.si)
Vodilna ekipa državnega prvenstva Olimpija je bila na delu že v petek, ko je pred dobrimi dva tisoč gledalci pričakala ekipo, ki ji je v prvi četrtini prvenstva presenetljivo odščipnila dve točki. V gostujočih vrstah sta se predstavila dva nekdanja člana zmajev in sicer vratar Elvis Džafić ter vezist David Tijanić.

Olimpija je začela ofenzivno in si hitro priigrala dve lepi priložnosti za zadetek. Najprej je izkušeni Dejan Robnik pred Džafićem ustavil strel Andresa Vombergarja, nekaj minut kasneje pa je bil še bližje uspehu Ricardo Alves, a je Džafić z izjemno obrambo preprečil zadetek.

V 16. minuti je igrišče zapustil Vombergar, ki se je prijel za stegensko mišico in svoje mesto prepustil najboljšemu strelcu zmajev v prejšnji sezoni Leonu Benku. Olimpija je bila še naprej nevarnejša, a do izteka polčasa navkljub poskusom Benka in Savića ni našla poti v mrežo.

V deveti minuti nadaljevanja je napetost naposled popustila. Po podaji Dina Štigleca se je žoga ob pomoči sreče znašla v nogah Stefana Savića, ki je meril v daljšo vratnico in zadel v polno. Le nekaj trenutkov zatem je imel Alves "zicer" za 2:0, odkupil pa se je v naslednjem napadu, ko je natančno meril z roba kazenskega prostora in dosege že šesti prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. V 79. minuti je Alves zapustil igrišče, ob toplem aplavzu pa je v igro vstopil Rok Kronaveter, ki je za Olimpijo nazadnje zaigral marca letos ob porazu v Domžalah. Končni izid srečanje je štiri minute kasneje postavil branilec Kenan Bajrić, ki je s polvolejem natančno zadel in premagal svojega nekdanjega soigralca med vratnicama Triglava.