Uredništvo    30. september 2018
1. SNL, 11. krog

Prvi veliki kiks v eri Zorana Barišića

Tekma proti Gorici je namignila, današnja tekma proti Krškemu pa potrdila, da novega trenerja zmajev Zorana Barišića čaka še veliko dela pri izgradnji ekipe z zmagovalno mentaliteto. Krško v Stožicah do remija (1:1).
Štadion: Stožice, Gledalcev: 2000, Sodnik: Matej Jug
Olimpija: Aljaž Ivačič, Dino Štiglec, Aris Zarifovič, Eric Boakye, Macky Bagnack, Marko Putinčanin, Tomislav Tomić, Rok Kronaveter, Matic Črnic (od 82. Asmir Suljić), Jucie Lupeta, Andrés Vombergar.
Trener: Robert Pevnik
Krško: Marko Zalokar, Aleksandr Kulinits, Macario Hing-Glover, Slavko Brekalo, Daniel Štefulj, Luka Volarič, Sandi Ogrinec, David Kovačič, Dalibor Volaš (od 93. Luka Vekić), Ante Vukušić (od 66. Milan Ristovski), Nenad Srečković.
Trener: Alen Ščulac
(foto: nkolimpija.si)
Razplet tekme med Muro in Mariborom je šel Olimpiji na roko, toda Ljubljančani, ki v zadnjem obdobju niso prepričljivi, tega niso znali izkoristiti. Ljubljančani so proti Krškemu sicer začeli konkretno, bili so boljši v polju in hitro so tudi zadeli. Že v 16. minuti je bilo 1:0 za gostitelje, ki jih je v vodstvo popeljal Jucie Lupeta, potem ko je z leve strani podal povratnik po odsluženem suspenzu Dino Štiglec. Krški vratar Zalokar je v 25. minuti zaustavil nov poizkus Lupete. Zarifović, Črnic in Boakye, ki je tokrat začel na boku, Bagnack pa v osrednji obrambi, pa niso bili uspešni.

Ljubljančani so z minimalnim vodstvom vstopili v drugi polčas. Za potrditev zmage bi potrebovali vsaj še en gol, a niso bili konkretni. Zalokar je bil na mestu ob dveh poizkusih Črnica, nepremagan pa tudi ob poizkusu Roka Kronavetra v 72. minuti. V 74. minuti pa šok v Stožicah. Milan Ristovski je nekako prišel do žoge, priložnosti pa ni zakockal - zadel je za izenačenje. Ljubljančani so nato imeli na voljo še kar nekaj časa za reakcijo, toda znova so bili preslabi, da bi storili kaj več. Na koncu so se morali zadovoljiti s točko, ki je nedvomno velik neuspeh, sploh, ker jim je Maribor danes poklonil možnost za približek vodilni poziciji na lestvici.