Uredništvo    20. november 2016
1. SNL, 17. krog

Rutinska zmaga Maribora

Maribor je v gosteh zanesljivo s 3:0 premagal zadnje uvrščene Radomlje in tako izkoristil včerajšnje darilo Olimpije v Gorici. Dvakrat se je med strelce vpisal novopečeni reprezentant Aleks Pihler.

0 : 3
Radomlje: Aljaž Ivačič, Denis Lidjan (od 73. Marko Nunič), Rok Jazbec, Žan Kumer (od 54. Grega Marinšek), Aleksander Zukič, Filip Janković, Igor Barukčič, Luka Gajić, Marko Kovjenič, Luka Cerar (od 62. Domen Jugovar), Kristijan Šipek.
Trener: Adnan Zildžović
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Sintayehu Sallallich (od 65. Damjan Bohar), Dare Vršič, Aleks Pihler, Marwan Kabha (od 77. Blaž Vrhovec), Luka Zahović, Marcos Morales Tavares (od 82. Dino Hotić).
Trener: Darko Milanič
Maribor je po včerajšnjem remiju v Gorici dobil priložnost, da danes z zmago proti Radomljam prevzame vodstvo na lestvici. Gostitelje je tokrat prvič vodil angleški trener Dave McDonough, ki je na klopi nasledil Janija Žilnika, v skladu s pričakovanji pa so Radomljani danes vpisali še dvanajsti poraz, čeprav se nova vodilna ekipa za tri točke ni ravno "pretegnila".

Po suhoparnem uvodu v tekmo je Maribor želeno dosegel v 32. minuti, ko je po predložku Dareta Vršiča s kota zadel Marko Šuler in goste popeljal v vodstvo. Le pet minut kasneje je bil zmagovalec odločen in sicer zahvaljujoč novopečenemu reprezentantu Aleksu Pihlerju, ki je na Poljskem zbral prve minute v majici članske izbrane vrste. Po podaji Marwana Kabhe je Pihler žogo sprejel in s strelom iz 25 metrov dosegel enega najlepših zadetkov v karieri.

Gostitelji so prvo omembe vredno akcijo izpeljali šele v 62. minuti, ko je Kristijan Šipek Jasmina Handanović prisilil v posredovanje, končni izid tekme pa je dve minuti pred koncem rednega dela postavil Pihler, ki je po podaji Luke Zahovića znova meril z razdalje in ob pomoči domače obrambe zadel za končnih 3:0.