15.9.2018, ob 18:00 | Štadion: | Sodnik:
0 : 1 10' Mitja Lotrič
Rezultati 8. kroga

Celjani do prve zmage v sezoni

Uredništvo 15. september 2018 1 Komentiraj
Celjskega iskanja prve zmage v sezoni je konec. Zadetek Mitje Lotriča je v Velenju poskrbel za prvi komplet treh točk, ki bi ga lahko potrdil tudi Požeg Vancaš, a je zastreljal enajstmetrovko.
Kar osem krogov je trajala agonija Celja, ki je danes končana. Celjani so namreč uspeli doseči prvo zmago v letošnji sezoni in to na gostovanju pri sosedih iz Velenja, ki so jih premagali z rezultatom 1:0.

Vodstvo gostov je prišlo zgodaj, že po desetih minutah igre. Dobre igre v letošnji sezoni nadaljuje prekmurski napadalec Mitja Lotrič, ki je zadel po podaji Elvirja Ibiševića. Velenjčani so v 21. minuti zapretili s prostega strela, ki ga je izvedel izkušeni Damjan Trifković, a zadel le okvir gola. Še enkrat se je stresel okvir gola, nekaj minut za Trifkovićem je to storil še Abu Kamara. Isti nogometaš je imel nato še dve priložnosti, toda Matjaža Rozmana ni uspel premagati.

Velenjčani so v drugem polčasu sicer želeli vsak izenačiti, toda bili so premalo konkretni in nevarni za gol gostov. Celjani so imeli v 72. minuti na nogi 2:0. Enajstmetrovko je namreč izvajal Rudi Požeg Vancaš, toda Marko Pridigar je žogo uspel odbiti. Požeg Vancaš je znova prišel do nje, sprožil, a le v okvir gola. Neverjetno, toda nogometaši Rudarja so v nadaljevanju še tretjič nocoj zadeli okvir celjskega gola, spet je to "uspelo" Kamaraju. Velenjčanom je danes zmanjkalo nekaj sreče, Celjani pa so po kar nekaj nesrečnih porazih zdaj vendarle stopili na zmagoslavno pot.