22.7.2018, ob 18:15 | Štadion: Ob jezeru | Gledalcev: 2.500 | Sodnik:
0 : 5 82' Luka Zahović
Rezultati 1. kroga

Maribor sezono v 1. SNL začel superiorno

Uredništvo 22. julij 2018 31 Komentiraj
Maribor je sezono v 1. SNL in lov na naslov prvaka začel s prepričljivo zmago v Velenju. Za nočno moro Marka Pridigarja in branilcev Rudarja so poskrbeli Saša Ivković, Dino Hotić in Luka Zahović.
Maribor je naravnost sijajno odprl domačo prvenstveno sezono, kajti na gostovanju v Velenju je nakazal, da bo letos odločno krenil po lovoriko. Mariborčani so sicer na začetku zaigrali previdno, kontrolirali nasprotnika, po dobrih 20 minutah igre pa so se že kazali obrisi napadov, ki so obetali. V 24. minuti je Mlakar z glavo zgrešil gol. Kmalu za njim je streljal še Hotić. Potem pa zadetek gostov iz Maribora. S prostega strela je podal Amir Dervišević, z glavo pa je zadel srbski branilec Saša Ivković. Sledil je poizkus Hotića, a je meril nad golom. Mariborčani so do izteka prvega dela igre iskali še drugi gol, a je ostalo pri minimalni prednosti.

Velenjčani, ki so v 51. minuti iskali enajstmetrovko zaradi igre z roko Zahovića, so drugi polčas odprli s strelom v 57. minuti, Pišek pa je bil premalo natančen. Mlakar je v 62. minuti zapravil lepo priložnost po podaji Vilerja, a to je bil le obeta za nadaljevanje, ki je Mariboru prineslo kar štiri gole. Dino Hotić je podajal pred gol, žoga je pred golom padla na tla, nespretni Marko Pridigar pa jo je le s pogledom pospremil v gol. Mariborčani so nato stresli še okvir gola, potem pa je Hotić v 68. minuti zadel za 3:0. Aktualni podprvaki so v nadaljevanju zadeli še dvakrat, obakrat je to uspelo Luki Zahoviću. Najprej je napadalec Maribora zadel po podaji Derviševića, nato pa še v 82. minuti. Velenjčani sicer niso padli povsem brez boja, a so bili v resnici danes brez moči in realnih možnosti za uspeh.

31
miha12
23.7.2018, 08:09
lepa zmaga. roka malega zahota ni nikoli penal. če že, potem bi lahko tisto roko vrhovca piskal, pa še tisto je blo tak-tak. ampak glede na sodnika, me čudi da ni bil penal. je pa blo smešno v prvem polcajtu, dva štarta na milca, s podplatom, iz hrbta, amire sploh ne piska. na drugi strani vrhovec pohodi igralca rudarja, takoj rumeni.
0
0
samo z glavico naprej!
23.7.2018, 08:48
prvenstvo se je šele začelo. zdaj se že laiki pogovarjajo o sodnikih iz ljubljane, kranja, vrhnike.. sojenje bo pošteno, ko se bo zamenjalo vse v sodniški organizaciji. potem bodo tud ti obrenovici, sagrkovići, perici, kajtazovići.. sodili pošteno ali se umaknili drugim
0
0
0
0
miha12
23.7.2018, 09:30
@samo z glavico, problematični so predvsem sodniki ki šele napredujejo do statusa evropskega sodnika. zaradi razmerij v sodniški organizaciji morajo ti sodniki naredit marsikatero uslugo da pridejo do evrope. in tu razni šajni in ostala gamat izkorišča. ko potem enkrat so tako daleč, pa si takih uslug ne morejo več privoščit, ker so pod drobnogledom UEFE. ampak baje pa takrat začnejo za MB sodit če bi verjeli žabarjem. bolj verjetno pa je, da oni enostavno niso vajeni nepristranskega kriterija in se jim za to zdi, da sodniki sodijo za nas.
0
0
fanta
23.7.2018, 09:32
zanimivo,da je Kajtazovič po tisti sramotni tekmi proti Mb,in nepriznanim golom(žoga pol metra v golu)sodi,daleč najbolje v sloveniji...in je po tisti tekmi takoj postal evropski sodnik..zdaj..ali je to po diktatu iz NZS,da je moral tako sodit,ali?????od tedaj sodi zelo ok
0
0
miha12
23.7.2018, 09:54
@fanta res je. so pa bili tam dosti bolj kot nejko po mojem krivi pomočniki. za golom žabarjev in oba stranska. nejko je sicer imel felerje, ampak kapitalne pa so naredili pomočniki.
0
0
garfild
23.7.2018, 12:09
Če bo obstalo celo sezono takšno osjenje kot je bilo v prvem kolu bodo sodniki naredili korak naprej. Gledal sem tri tekme in na vseh treh tekmah so sodniki za razliko od prejšnjih sezon dopuščali igro in niso na sredii igrišča rezali igre z dosojanjem prekrškov za časa žive igre ko ima žogo v posesti moštvo nad katerim je bil storjen prekršek.
0
0
miha12
23.7.2018, 12:50
kaj pa vlečenje za dres? so ga ustrezno sankcionirali? ;)
0
0
garfild
23.7.2018, 13:28
miha12, tudi vlečenje za dres je bilo sankcionirano, celo dva kartona sta posredno padla med drugim tudi zaradi večkratnega vlečenja nasprotnika za dres.
0
0
24.7.2018, 00:26
res je miha, da so žabari zgubili stik z realnostjo in se jim zdi, da skomina sodi za nas. nisem pa optimist, da se bo kaj spremenilo. zatišje po burji
0
0

4

Skupina G: Slovenija ni izkoristila lepe priložnosti

Qulandia
25.3.2019, 1:07
Igra je odlicna, na zalost pa se pojavljajo majhne napake, ki nam skoz pokvarijo rezultat. Ilicic pa tako preigrava da ga je lustno gledat. Mamo se lepe sanse, treba se izogibat porazom.

25.3.2019, 8:13
Seveda je realno, ko Krhin pa druščina igrajo. A ta bo isto pesem žvižgal kot Srečko? Nismo nogometna velesila, komaj smo med povprečnimi ekipami a od neke "severne makedonije", ki sploh ne obstaja, smo pa boljši imao

10

Slovenija tudi proti Makedoniji prekratka za zmago

miha12
25.3.2019, 8:14
kurtič spet slab, stojanovič bo pokuril kredite, verbiča se tudi ne bo v nedogled čakalo. ostalo dobro.

Lahko izgubiš, vendar pa je huje, ker smo izgubili na način, ki za nas nikoli ni bil sprejemljiv. ...več
Kapetan Atletica Diego Godin o krizi madridske ekipe.
"Včasih se v nogometu zgodi – in imate dober primer pri mojem bivšem klubu – da imajo spremembe takojšen učinek, dolgoročnega pa ne. ...več
Mourinho zbodel Solskjaerja
Paul Scholes me je kritiziral, ko sem bil trener enega največjih klubov na svetu. Sam je bil trener Oldhama točno 31 dni. Bolje, da se vrne tja, kjer je njegovo mesto, to je studio. ...več