Uredništvo    29. oktober 2017
1. SNL, 14. krog

Olimpija stopila prednost pred Mariborom

Olimpija je znova zapravila prednost dveh točk pred Mariborom. Ljubljančani, ki so na zadnjih tekmah za neprepričljivo igro prejeli nekaj opozoril, so v Velenju z Rudarjem le remizirali (0:0).
0 : 0
Rudar: Marko Pridigar, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Anže Pišek, Leon Črnčič, Klemen Bolha, Jaka Bijol (od 63. Dario Vizinger), Ilja Antonov, Damjan Trifkovič, John Mary (od 89. Dominik Radić), Milan Tučić (od 59. Edin Junuzović).
Trener: Marijan Pušnik
Olimpija: Aljaž Ivačič, Kenan Bajrič, Branko Ilić, Dino Štiglec, Mitch Apau, Nathan Oduwa (od 75. Denis Klinar), Tomislav Tomić, Stefan Savic, Nik Kapun (od 83. Danijel Miškić), Ricardo Alves (od 72. Rok Kronaveter), Leon Benko.
Trener: Igor Biščan
(foto: nkolimpija.si)
Nogometaši Olimpije so se danes vrnili v goste k nekdanjemu trenerju Marijanu Pušniku, ki je z Rudarjem prijetno presenečenje dosedanjega poteka sezone. Nogometaše obeh ekip je oviral predvsem močan veter. Začetek srečanja je bil enakovreden in previden. V prvih 15 minutah smo videli en strel, in sicer je v 10. minuti Benko poizkusil z leve strani, Pridigar pa je dobro posredoval. V 17. minuti nov strel gostov, po podaji Bajrića z desne strani je z glavo za las čez gol meril Apau. Še lepšo priložnost je le nekaj trenutkov zatem imel Alves, ki je z roba kazenskega prostora neoviran meril mimo gola. Za Rudar prva priložnost v 23. minuti. Aljaž Ivačič je žogo prijel izven svojega kazenskega prostora. Prosti strel je izvajal Anže Pišek, a meril čez gol. Samo še akcija Benka in Savića v 39. minuti je omembe vredna v kontekstu ogrožanja gola, sicer pa prave akcije v prvem delu igre nismo več videli. Olimpija je bila več pri žogi, boljši nasprotnik, toda premalo nevarna, da bi resneje ogrozila Pridigarja.

Hitro je Rudar prišel do prve priložnosti v drugem polčasu. Mary je prišel sam pred Ivačića, a ga je v zadnjem trenutku ujel in zaprl Bajrić in Mary tako ni uspel nevaqrneje ogroziti ljubljanskega vratarja. Ljubljančani so v drugem polčasu prvič zapretili v 56. minuti, Savić je podal, Benko pa je streljal z glavo, vendar je bil Pridigar na mestu. Velenjčani so se v 63. minuti rešili iz težke situacije, Oduwa je nevarno preigraval pred golom, Pridigar je bil že premagan, toda domača obramba je uspela izbiti. Ljubljančani so v nadaljevanju skušali skozi posest žoge priti do priložnosti, ko jih je v 71. minuti presekal protinapad domačih, ki ga je z diagonalnim strelom po tleh zaključil Vizinger, a bil za kakšen meter premalo precizen. V 73. minuti nova nevarna situacija pred golom Rudarja, Savić je nastreljal enega od igralcev Rudarja, žoga je priletela na drugo vratnico, tam je streljal Oduwo, a zadel Piška. Ljubljančani so pogosto prihajali pred nasprotni gol, toda vselej preveč zapletali situacijo. Velenjčani so bili za gol Ivačiča povsem nenevarni. Priložnost so imeli v 85. minuti po zaslugi prostega strela, toda Vizinger je bil zelo daleč od uspeha. Ivačič je imel v 90. minuti veliko dela s prvim strelom Velenjčanov v okvir gola, Vizinger je udaril od daleč, ljubljanski vratar pa je žogo s težavo izbil. Ostalo je pri izidu 0:0, ki seveda precej bolj ustreza domačinom, medtem pa so gostje iz Ljubljane z osvojeno točko zakockali prednost pred Mariborom. Ostajajo sicer vodilni na lestvici 1. SNL...