13.8.2018, ob 18:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 850 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 13. avgust 2018 4 Komentiraj
Na zadnji tekmi 4. kroga državnega prvenstva je Rudar prekinil črno serijo in se veselil prve zmage proti Muri, ki je na drugi strani navkljub dobri predstavi in številnim priložnostim doživela prvi prvenstveni poraz.
Zadnja tekma četrtega kroga je prinesla pet zadetkov, prvo zmago Rudarja in prvi poraz novinke v ligi Mure. Takšen razplet srečanja pomeni, da sta se Maribor in Domžale v četrtem krogu že precej oddaljila od svojih nasprotnikov, saj ima Maribor pred tretje uvrščenim Aluminijem štiri, Domžale pa tri točke prednosti.

Rudar je srečanje odprl odlično, saj je že v šesti minuti z desne strani prosti strel izvajal Anže Pišek, žoga pa je mimo vkopanih igralcev in presenečenega vratarja Mure Deana Šafarića končala v mreži. Le šest minut kasneje je Rudar vodil že z 2:0. V vlogi podajalca se je izkazal srbski debitant v 1. SNL Dejan Hrubik, z glavo pa je bil natančen Milan Tučić.
Mura je nato prevzela pobudo, bila nevarnejša, priključek pa je ujela v 32. minuti, ko je po strelu z roba kazenskega prostora zadel Rok Sirk. Mura je do izteka polčasa dosegla še dva gola, a je sodnik Nejc Kajtazović zaradi prepovedanega položaja oba razveljavil.

V šesti minuti nadaljevanja je Rudar znova vodil z dvema zadetkoma prednosti. Dominik Radić je po podaji z leve strani zadel prečko in padel na tla, žoga pa se mu je odbila naravnost na glavo in nato končala v mreži. Mura se ni predala, žarek upanja pa je zasijal v 81. minuti, ko je po prekršku Tučića v kazenskem prostoru enajstmetrovko uspešno izvedel Sirk. Mura je imela do konca srečanja preko Nina Kouterja in Matica Maruška kar tri lepe priložnosti za izenačenje, a ji je enkrat veselje preprečila prečka, enkrat pa domači vratar Marko Pridigar.