Uredništvo    21. avgust 2017
1. SNL, 6. krog

Rudar boljši od sosedov

Rudar iz Velenja je v prvih sedmih minutah razrešil vsa vprašanje glede zmagovalca savinjsko-šaleškega obračuna proti Celju. Mladi Milan Tučić dosegel zadetek in prispeval asistenco.
2 : 1
Rudar: Marko Pridigar, David Kašnik, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Anže Pišek, Jaka Bijol, Leon Črnčič, Damjan Trifkovič (od 88. Jakob Novak), Ilja Antonov, Edin Junuzović (od 69. Klemen Bolha), Milan Tučić (od 59. Dominik Glavina).
Trener: Marijan Pušnik
Celje: Matjaž Rozman, Dejan Kelhar, Tadej Vidmajer, Jure Travner (od 89. Luka Šušnjara), Janez Pišek (od 79. Nikola Gatarić), Amadej Brecl, Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko, Jucie Lupeta, Edin Kesić (od 46. Lovro Cvek), Filip Dangubić.
Trener: Dušan Kosić
Tradicionalni sosedski obračun Rudarja in Celja je na tribune mestnega stadiona v Velenju privabil skoraj tisoč gledalcev, ki so pospremili tretjo zmago Rudarja v letošnji sezoni.

Obračun se je za gostitelje začel malodane sanjsko, saj je po sedmih minutah Rudar vodil kar z 2:0, Že po 23 sekundah je po veliki napaki celjske obrambe Milan Tučić zaposlil Leona Črnčiča, ki je hitro svoje moštvo popeljal v vodstvo, Le šest minut kasneje je Tučić, ki v letošnji sezoni premierno nastopa v prvoligaški konkurenci, zadel še sam in s svojim drugim prvenstvenim zadetkom v sezoni Rudar popeljal v visoko vodstvo z 2:0. Gostje so imeli v 23. minuti preko Filipa Dangubića veliko priložnost za znižanje zaostanka, Rudar pa bi lahko povedel celo s 3:0, a je volej Damjana Vukliševića za las zletel mimo vrat. Celjani so na odmor odšli številčno oslabljeni, saj je tik pred koncem polčasa drugič porumenel Dejan Kelhar.

Kmalu po začetku drugega dela je sodnik Rade Obrenović po prekršku nad Juretom Travnerjem pokazal na enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Luka Žinko. Do izteka srečanja se ni zgodilo nič več pretirano pretresljivega, s čimer so tri točke zasluženo ostale doma.