Uredništvo    10. marec 2018
1. SNL; 22. krog

Rudar pokvaril debi Alena Ščulca

Rudar iz Velenja je visoko s 3:0 premagal Krško, ki ga je prvič vodil novi trener Alen Ščulac. Velenjčani so se veselili prve zmage v drugem delu sezone in se utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice.
3 : 0
Rudar: Marko Pridigar, David Kašnik, Robert Pušaver, Josip Tomašević, Damjan Trifkovič (od 82. Klemen Bolha), Jaka Bijol, Anže Pišek, Dominik Radić (od 63. Leon Črnčič), Milan Tučić, Edin Šehić, Djair Parfitt-Williams (od 74. Jakob Novak).
Trener: Marijan Pušnik
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Jan Gorenc, Aleksandr Kulinits, Marco da Silva, Tonči Mujan (od 81. Boris Vidović), Luka Volarič (od 76. Miljan Škrbić), Josip Balić, David Kovačič (od 60. Sandi Ogrinec), Nikola Mandić.
Trener: Alen Ščulac
Na prvi tekmi 22. kroga sta se v Velenju pomerila domači Rudar in Krško, ki je odigralo šele prvo tekmo v drugem delu sezone. Gostitelji, ki so v prejšnjem krogu remizirali v Ljudskem vrtu, so pokazali precej več in se povsem zasluženo veselili zmage, s katero bodo vsaj še teden dni preživeli na odličnem četrtem mestu prvenstvene lestvice.

V prvem polčasu je bil bolj ali manj napadal le Rudar, a streli Edina Šehića, Dominika Radića in Milana Tučića niso našli cilja.

V drugem polčasu so pričeli padati tudi zadetki. Prvi že v drugi minuti nadaljevanja, ko je novi asistenci Roberta Pušaverja - v Ljudskem vrtu se je izkazal z dvema asistencama - z glavo zadel Damjan Trifković. Kmalu zatem je s prostega strela Trifković zadel zunanji del. mreže, nato pa so se prebudili tudi gostje, a Nikoli Mandiću in Luki Volariču žoge ni uspelo spraviti za hrbet Marka Pridigarja. V 78. minuti so Velenjčani povišali prednost, ko je po predložku s kota zadel Josip Tomašević, končni izid srečanja pa je v sodnikovem podaljšku postavil Leon Črnčič, ki je z roba kazenskega prostora žogo poslal v prazno mrežoi po prejšnji intervenciji Marka Zalokarja po strelu Milana Tučića.

Rudar v naslednjem krogu čaka gostovanje v Stožicah, Krčani pa bodo odigrali pomembno tekmo v bitki za obstanek proti Ankaranu.