Uredništvo    10. september 2016
1. SNL, 8. krog

Volaš pokazal svojo vrednost

Dalibor Volaš je bil osrednji akter tradicionalnega savinjsko-šaleškega derbija med Rudarjem in Celjem, ki so ga zahvaljujoč dvema njegovima zadetkoma s 3:1 dobili Celjani.
1 : 3
Rudar: Borivoje Ristić, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Darko Zec, Damjan Trifkovič, Mitja Lotrič (od 76. Leon Črnčič), Klemen Bolha, Stjepan Babić, Anže Pišek (od 58. Sven Dodlek), Bojan Vručina (od 81. Damir Grgić), Dominik Glavina.
Trener: Marijan Pušnik
Celje: Matic Kotnik, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Žiga Kous, Jure Travner, Janez Pišek, Nino Pungaršek (od 88. Jon Šporn), Amar Rahmanović, Lovre Čirjak, Matej Podlogar (od 72. Rudi Vancaš Požeg), Dalibor Volaš.
Trener: Dušan Kosić
(foto: NK Celje / Žiga Plahutar)
Tradicionalni, že 72. savinjsko-šaleški derbi, je na tribune velenjskega stadiona zvabil nekaj manj kot tisoč gledalcev, ti pa so videli zmago gostov iz bližnje Celja, ki so v končnici tekme pokazali več zbranosti in zabeležili tretjo zmago v letošnji sezoni in tako prekinili serijo kar štirih zaporednih tekem brez zmage.

Rudar je dosegel prvi zadetek na tekmi in sicer v 16. minuti, ko je po akciji dveh Hrvatov Matea Mužka in Dominika Glavine slednji z glavo premagal Matica Kotnika. Vodstvo je trajalo le tri minute, preden je Dalibor Volaš izvrstno izvedel prosti strel in poskrbel za ekspresno izenačenje.

Drugi polčas je postregel z več drame. V 56. minuti je Mitja Lotrić povsem sam stekel pred Kotnika, a slabo zaključil in zapravil veliko priložnost za vodstvo gostiteljev. V 75. minuti je Kotnik znova reševal goste po novem poizkusu Glavine, nekaj trenutkov kasneje pa so se zapravljene priložnosti drago kaznovale, ko je po podaji Amarja Rahmanovića Lovre Čirjak prodrl v kazenski prostor, preigral vratarja in zadel v polno. Končni izid tekme je v 87. minuti postavil Volaš, ki je po indirektnem prostem strelu izkoristil podajo Čirjaka in s strelom pod prečko zapečatil usodo gostiteljev.