Uredništvo    28. oktober 2018
1. SNL, 14. krog

Celje zmagalo, Požeg Vancaš zabil osmi gol

Nogometaši Celja so v 14. krogu 1. SNL vknjižili zmago na gostovanju v Kranju. Rudi Požeg Vancaš je z realizirano enajstmetrovko dosegel osmi gol v sezoni.
1 : 2
Triglav: Luka Čadež, Ermin Alić (od 34. Momir Bojić), Kristjan Arh Česen, Drilon Kryeziu, Rok Elsner, Marko Gajič, Luka Majcen, Afoakwa Dickson (od 68. Tom Žurga), Gašper Udovič (od 86. Deni Jurić), Tilen Mlakar, Egzon Kryeziu.
Trener: Dejan Dončić
Celje: Matjaž Rozman, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Lovro Cvek (od 54. Janez Pišek), Jan Andrejašič, Dušan Stojinovič, Jakob Novak (od 88. Luka Kerin), Žan Benedičič, Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič, Elvir Ibišević (od 75. Rok Štraus).
Trener: Dušan Kosić
Celjani so vknjižili četrto ligaško zmago v sezoni. Zgodila se je v Kranju, na gostovanju pri Triglavu. Že v prvem polčasu, natančneje v 20. minuti, so gostje dosegli prvi zadetek na tekmi - med strelce se je vpisal Rudi Požeg Vancaš, ki je realiziral najstrožjo kazen po prekršku nad njim (storil ga je Alić). Za celjskega nogometaša je bil to že osmi gol v tej sezoni. Celjani so drugi gol dosegli še pred polčasom, mladega Čadeža na golu Triglava je premagal Ibišević.

Triglavani so imeli v drugem polčasu priložnost za znižanje zaostanka. Cvek je zrušil Kryeziua in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je realiziral izkušeni napadalec Kranjčanov Luka Majcen. Kljub prejetemu golu so bili v nadaljevanju tekme Celjani tisti, ki so bili bolje nevarni. Zadeli niso več, tako da je ostalo pri izidu 2:1.