Uredništvo    25. november 2018
1. SNL, 17. krog

Domžale z zmago v Kranju na tretje mesto

Remi Mure so Domžale znale izkoristiti. Na zahtevnem gostovanju v Kranju, kjer je bilo najhujši nasprotnik igralcev vreme, so Domžale slavile s 4:1.
Štadion: Stadion Stanko Mlakar, Gledalcev: , Sodnik: Vojko Goričan
Triglav: Luka Čadež, Ermin Alić, Žan Kumer, Drilon Kryeziu (od 66. Nejc Križaj), Kristjan Arh Česen, David Tijanić, Tom Žurga (od 61. Afoakwa Dickson), Luka Majcen, Gašper Udovič, Tilen Mlakar, Egzon Kryeziu.
Trener: Dejan Dončić
Domžale: Ajdin Mulalić, Gregor Sikošek, Gaber Dobrovoljc, Dario Melnjak, Senijad Ibričić (od 86. Nermin Hodžić), Amedej Vetrih, Dejan Lazarević (od 67. Shamar Nicholson), Andraž Kirm, Tonči Mujan (od 74. Ruben Belima), Adam Gnezda Čerin, Matej Podlogar.
Trener: Simon Rožman
V Kranju so bile razmere za igro danes vse prej kot ugodne. Zapadlo je precej dežja, igrišče je bilo v zelo slabem stanju in je oviralo igralce obeh ekip. Gostje iz Domžal, ki so danes igrali za tretje mesto, so v 11. minuti že vodili. Z roba kazenskega prostora je streljal mladi Adam Gnezda Čerin, žoga se je odbila od vratnice, a le do Daria Melnjaka, ki je zadel za 1:0. V 20. minuti so Kranjčani poizkušali preko Egzona Kryeziua, ki je streljal z glavo. Samo šest minut pozneje so Domžale vodile z 2:0, zadel je Senijad Ibričić. Izid se do konca prvega dela igre ni več spreminjal.

Čadež je že na začetku drugega polčasa moral posredovati ob poizkusu Dobrovoljca z glavo. Mladi vratar Triglava se je nato izkazal v akciji Mujana, ki situacije ena na ena ni znal izkoristiti. V 72. minuti so Domžale povedle s 3:0, zadel je Adam Gnezda Čerin. Častni gol so domači dosegli v 78. minuti, zadel je Dickson Afoakwa. Pred koncem srečanja pa še en gol, in sicer avtogol Ermina Alića