Uredništvo    28. oktober 2017
1. SNL, 14. krog

Kosić do prve zmage s Celjem

Celjani so v 14. krogu 1. SNL gostovali v Kranju in prišli do prve prvenstvene zmage, odkar jih vodi Dušan Kosić. Zadela sta Žinko in Cvek.
0 : 2
Triglav: Elvis Džafič, Kristjan Arh Česen, Dino Suljević, David Zec, Dejan Robnik, Vlado Šmit, Igor Bukara (od 78. Luka Majcen), David Tijanić, Alen Krcič, Matej Podlogar (od 72. Tom Žurga), Matej Poplatnik.
Trener: Siniša Brkić
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek, Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Luka Šušnjara (od 70. Lovro Cvek), Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko, Jucie Lupeta (od 87. Mitja Križan), Filip Dangubić (od 92. Fedor Predragović).
Trener: Dušan Kosić
Kar dolgo, šest krogov, so v Celju čakali na komplet treh prvenstvenih točk. Čakali so vse do današnjega gostovanja v Kranju, kjer so se v 14. krogu 1. SNL pomerili z domačim Triglavom. V prvem polčasu maloštevilna publika ni videla zadetkov. Pri gostih sta s streloma poizkušala Žinko in Džinić.nekaj minut pred koncem prvega dela igre pa še Šušnjara, a se je izkazal Džafić. Za njim je poizkušal še Vancaš Požeg, a neuspešno.

V 55. minuti so Celjani povedli. Enajstmetrovko, prekršek zanjo je storil Arh Česen, je uspešno realiziral izkušeni Luka Žinko. Podlogar je v 61. minuti z nevarnim poizkusom iskal izenačenje, vse dvome o zmagovalcu današnjega srečanja pa je razblinil Cvek v 85. minuti, ko je zadel za 2:0.
Komentarji: 8
AmaterCE 29.10.2017, 06:52 Prijavi komentar
pejo, pozabi. V Celju še dolgo ne bo gledalcev. Pa če Kosič zmaga 10 tekem zapored (seveda jih ne bo). Sicer je Kosič dober trener (in človek), v klubu so pa napačni ljudje (župan in njegovi).
pejo2310 29.10.2017, 00:12 Prijavi komentar
počasi se prebujajo tud gledalci.....Kosič je pa pravi trener za Celje...na dolgi rok
thorstainer 28.10.2017, 23:41 Prijavi komentar
Mitja...Na tekmo greš če imaš rad nogomet, pred tv - jem je vsak lahko navijač. Krka, Radomlje, An karan, Celje...saj je vseeno, lahko je govora tudi o tretje ligašu ki je že igral v prvi ligi, nima veze, gre se za klube ki prihajajo iz okolja kjer nogomet ni zanimiv in takšni ne bi smeli biti v prvi ligi. Glede denarja sem se malo narobe izrazil, želel sem reči da bi nzs morala stremeti k podpori nogometno perspektivnim okoljem in bi jih tudi morala finančno podpreti , težko rečem na kak način, morda z olajšavami pri pridobivanju licence, morda zmanjšati število sodnikov in s tem stroške povezane z njimi . Morda s finančno injekcijo za mladinske pogone . NZS - ju bi moglo biti v interesu da so omenjeni klubi v prvi ligi ali vsaj blizu njej . Pleskar...Izola je bila nekoč nogometno mesto, derbiji s Koprom so imeli po 4000 gledalcev..Ribari so bili odlični ultrasi- nekoč..
pleskar 28.10.2017, 23:17 Prijavi komentar
@thorstainer...Izola ??? kje si pa zdaj Izolo našel :)
legenda 123 28.10.2017, 19:45 Prijavi komentar
Kosič ma pač navodila da določeni morajo igrat. Mafijski klub pač
mitja61 28.10.2017, 18:58 Prijavi komentar
Svoje naredijo še TV prenosi ob nemogočih terminih, marsikdo raje gleda po tv kot da bi gledal mučenje žoge in zmrzoval.Pa še pri karti prihrani.Sploh na gostovanja se hodi vse manj!?Drugače pa Krka in Radomlje sta trenutno v 2. ligi!V klube pa mora vlagati predvsem lokalna skupnost z gospodarstvom, ne vem od kod ti da bo NZS financirala...
mitja61 28.10.2017, 18:52 Prijavi komentar
Bronhi-lakše se diše!Čestitke za zmago,sicer 1. gol z malo sreče zaradi naivnosti Kranjčana, a vseeno boljši čez celo tekmo.Boli pa jalovost Lupete( letos še brez gola v ligi ) in res je žalostno da nimamo zamenjave zanj.Januarja bi s 2,3 dobrimi igralci lahko sestavili spodobno moštvo za zgornjo sredino lestvice in naskok na pokalno lovoriko.Sedaj pa brez pritiska nad Rudar!
thorstainer 28.10.2017, 18:50 Prijavi komentar
Jaz bi klubom kot so Triglav, Radomlje, Aluminij,Krka, Celje in še kateri, onemogočil nastopanje v prvi ligi..klubi z 200 gledalci so v tretjih ligah, sramota . Na NZS naj malo razmislijo da bi denar zaželi vlagati sorazmerno z zanimanjem okolice za nogomet..to pomeni dati klubom ki jih nogomet zanima, ki imajo ljudi za seboj, primerno finančno podporo . Mura, Nafta, Izola, Dravograd , Trbovlje, Zagorje...to so klubi, mesta, ki bi dvignili gledanost naše lige, ki bi jo naredili atraktivnejšo..