Uredništvo    2. september 2018
1. SNL, 7. krog

Maribor prepričljiv v Kranju

Maribor odhaja na reprezentančni premor kot prvi na lestvici. V sedmem krogu 1. SNL so vijoličasti na gostovanju v Kranju prišli do nove zmage, Kranjčanom pa so zabili kar pet golov.

1 : 5
Triglav: Darjan Curanovič, Momir Bojić (od 52. David Tijanić), Ožbej Kuhar (od 61. Drilon Kryeziu), Ermin Alić, Žan Kumer, Rok Elsner, Gašper Udovič, Tilen Mlakar, Afoakwa Dickson, Egzon Kryeziu (od 53. Marko Gajič), Luka Majcen.
Trener: Siniša Brkić
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Luka Uskoković, Saša Ivković, Blaž Vrhovec, Dino Hotić, Denis Klinar (od 40. Aleks Pihler), Amir Dervišević, Jan Mlakar (od 67. Marcos Morales Tavares), Luka Zahović, Jasmin Mešanović (od 83. Gregor Bajde).
Trener: Darko Milanič
Maribor je v Kranju opravil po pričakovanjih. Že takoj je prevzel pobudo na igrišču in hitro tudi povedel. V sedmi minuti je mrežo zatresel napadalec Jan Mlakar. Domačemu moštvu se je takoj po prejetem golu ponudila priložnost za izenačenje, toda Luka Majcen je z nekaj metrov meril čez gol. Mariborčani so znova zapretili v 16. minuti, Jasmin Mešanović pa je po podaji Mitje Vilerja zadel vratnico. Tudi v 28. minuti je bil Mešanović v priložnosti, a je domača obramba njegov strel zaustavila. Samo tri minute pozneje pa je padel drugi gol na tekmi, dosegel ga je vezist Blaž Vrhovec. Prvi polčas se je končal z vodstvom gostov iz štajerske prestolnice za dva gola.

V drugem polčasu so Mariborčani dokončali delo iz prvega. V 47. minuti je pravi evrogol dosegel Dino Hotić, ki je v zadnjih tednih v zelo dobri formi. Domači vratar Curanović je še pred uro igro klonil že četrtič danes, premagal ga je Luka Zahović. Sledili sta še dve priložnosti gostov, a se izid ni spremenil. Kranjčani so preko Davida Tijanića v 70. minuti vpisali vsaj časten zadetek, a nato v sodnikovem podaljšku prejeli še en gol, za 5:1 je zadel Zahovič. Zmaga gostov bi lahko bila še višja, če bi Mitja Viler v eni akciji namesto v okvir gola zadel v mrežo...
Komentarji: 7
trmast 3.9.2018, 08:50 Prijavi komentar
Drakslerje in podobne imam rad: polemika o tekmi, oni pa o svojem ljubljencu....Tako je pač na Gorenjskem, a ni problema: možganska telovadba je nekaj, česar se nikomur ne more ne oprostiti in še manj prepovedati in zato nekaterim pač ni dana. Je pa res, da nisem prodajalec avtomobilov, ki bi bil "consigliere" za fuzbal našemu "capo di tutti capi"....in se zato ne spoznam na nogomet, zanesem se pa na svoje oči in potem še posnetke pogledam....Triglav proti Mariboru in Olimpiji ni prav nič razočarala, temeljni problem so okrepitve (če jih ni) in pa dejstvo, da doma (še) niso premagali nikogar oziroma so težave pri tem res velike. Če pa pridni Bojić vsa leta sedi neštetim branilcem, ki so že zdavnaj odšli v nižje lige (od Gvardjančiča nazaj je spisek dolg...), potem navijač pričakujem, da igra boljši, ker je pač okrepitev. Jasno pa je, da je to težko razumeti tistim, ki so pač brez možganske telovadbe dovolj pametni: Klemenčič in Šturm in ohohoho drugih so odšli, ker pač ni bilo pogojev (=tudi denar), nič pa se ne sliši o, na primer, bajni odškodnini za skoraj prvega strelca lige? Pa ne, da ga je športni direktor spustil kar brez odškodnine, ker je pogodba potekla? To pa so biserčki, ki se jim reče: kadrovanje....Ampak: držim pesti, da se motim in bomo zmagovali tudi doma ter ostali v ligi. Lani je to uspelo, letos se zdi kar precej ekip vsaj po sedanjih predstavah primernih. In še: o odhodih Šturma, Klemenčičev, Burgarjev, Dolžanov, Jelarjev, Šušteršičev, Pelkov, Petrice, Sredojevićev, Cvjetičaninov in tudi Roričev (Domžale via Inter) je treba vprašati kar tistega, ki od 2011 odgovarja z vse to (spisek je seveda še daljši) odganjanje (ne)sposobnih. 7 let je pravljična številka, žal pa nesposobnost, da zadržimo sposobne ni pravljica ampak dejstvo že dooooolga leta. Le da je včasih Maribor za Potokarja plačal, za Samardžića tudi, da so prestopi Iličića in podobnih obogatili blagajno Triglava in zato seveda pričakujem, da bo consigliere na častni tribuni in njegov učenec kmalu naredila kaj podobnega. Navijam za Triglav in dober nogomet in seveda vabim še naprej k res vsebinsko bogati polemiki moje nogometne prijatelje....
Dr. Axler 3.9.2018, 08:02 Prijavi komentar
trmast=M.ŠUBIC Hahaaahhhhaa ko berem tvojo zlivanj gnojnice se prav nasmejem, hrati sem pa žalosten, da se tako spravljaš na " svoj omiljeni klub ", ki si ga zapustil s problemi. Lepo ti je Mirko napisal, da imaš velike problem s sabo hahahaaa. Ne vem zakaj so fantje pod tvojim vodstvom bežali iz kluba že pri rosnih 16-ih letih ( Petric, Sredojević, Cvetičanin.....) To igro ki je kaže Triglav je njihov maximum in to je to, na meji med 2. snl in 1.snl, prej za 2.snl. Ko pa že omenjaš Ilirijo in Triglavane, upam da ostanejo v 2.snl, lansko leto je igralo vsaj 10 Triglavanov v Zarici pa so žal izpadli iz 2.snl... kako pa kej s tvojo telovadbo, a si že kaj napredoval ?
HOMO SAPIENS 2.9.2018, 23:21 Prijavi komentar
Šubic, je to res glede telovadbe ?
MB_Bojan 2.9.2018, 21:31 Prijavi komentar
danes rezultat 5:1 tudi dejansko pove vse, ni sploh potrebno nobene filozofije. Mislim, da je to tudi vsem jasno razen morda enemu. Da je takšno razmerje ekip tudi če bi bil kakšen posameznik v Triglavu po drugem izboru. Maribor je v nogometu drug svet, brez da se hvalimo ali pametujemo.
pejo2310 2.9.2018, 21:21 Prijavi komentar
Ta je pa nova......opravicen telovadbe HAHAHA🤣😂🤣😁
Mirko Zidenjsek 2.9.2018, 21:16 Prijavi komentar
Kdo tebi ,ki nikoli nisi igral nogometa dovoli,da komentiras nogometno igro???????Kdo tebi,ki si bil opravicen telovadbe dovoli,da se spuscas v analize igralcev.Prosim,da ze enkrat utihnes,ker si nogomet kot najlepsa igra na svetu, ne zasluzi,da ga komentira tak aberveznik
trmast 2.9.2018, 20:45 Prijavi komentar
Morda se je treba spomniti časov, ko Mariboru v Kranju ni bilo /tako/ lahko in je bil pristop Gorenjcev - trmast: čvrsto zadaj in v sredini, protinapad ... pa kar bo. In je bilo, večkreat! Danes? No, ni treba valiti krivdo na mlade fante ampak št 23 je bil pa res tragičen lik (in ne prvič) s svojo počasnostjo, nepokrivanjem, neagresivnostjo. S takim branilcem proti MB ekspresu pač ni možnosti, da o sredini kjer centralni vezist Elsner ne zmore poštenega dvoboja, ne pišemo. Preprosto: dokler Triglav ne bo dobil ustrezne okrepitve v obrambi ali na zadnjem veznem, je obsojen na take dogodke kot je bil današnji.....Razlika v kakovosti je očitna, temnopolti napadalec pa se je po nekaj minutah "izklopil" in to je bilo vse....Mladega vratarja ni bilo, odkritja Žurge tudi ne in zdi se, da je ponavljanje dogodkov na domačem igrišču odkrilo tole: v gosteh se da presenetiti s kontro in branjenjem, doma pa je treba igrati. In tu so problemi...Navijamo, da bo drugače, a še enkrat več: gospod predsednik eBeno+ capo di tutti capi zBrko, je to vse, kar zmoreta? Je res nemogoče dobiti na trgu igralca, ki bi moštvo okrepil in ne le sodeloval? Mimogrede: v 2. ligi je tekmo začelo pri Iliriji 5 (pet) mladih Triglavanov, na Dobu trese mreže Petric...???