Uredništvo    27. september 2018
1. SNL, 10. krog

Mura je izgubila zagon

Triglav je na prvi četrtkovi tekmi 10. kroga visoko s 3:0 premagal Muro, ki je po nekaj spodbudnih predstavah z začetka sezona zapadla v precejšnjo rezultatsko krizo. Triglav prvič v sezoni slavil doma.
3 : 0
Triglav: Luka Čadež, Ermin Alić (od 55. Žan Rogelj), Kristjan Arh Česen, Drilon Kryeziu, Marko Gajič (od 86. Veron Šalja), Rok Elsner, David Tijanić, Luka Majcen, Gašper Udovič, Tilen Mlakar, Afoakwa Dickson (od 79. Deni Jurić).
Trener: Dejan Dončić
Mura: Matko Obradović, Žiga Kous (od 46. Tomi Horvat), Klemen Šturm, Dejan Kurbus, Žan Karničnik, Špiro Peričić, Nik Lorbek (od 71. Mihael Rebernik), Nino Kouter, Matic Maruško, Amadej Maroša, Luka Bobičanec (od 72. Filip Perčič).
Trener: Ante Šimundža
Mura je v letošnji sezoni požela veliko pozitivnih emocij, saj je uspela prebroditi nogometno Prekmurje, a rezultati zadnjih tednov kažejo na to, da bo plovbo po prvoligaških morjih vse prej kot enostavna. Mura je v Kranju doživela tretji zaporedni poraz, ta pa je bil še posebej boleč, saj je Muro nadigral kranjski Triglav, ki je sezono začel kot papirnati kandidat za izpad v drugo ligo.

Triglav je povedel v 23. minuti, ko je Dickson Afoakwa pobegnil gostujoči obrambi, nato pa je vratar Mure Matko Obradović v kazenskem prostoru storil prekršek nad ganskim napadalcem. Z bele točke je bil natančen Luka Majcen, ki je tako dosegel že svoj četrti prvenstveni zadetek v sezoni.

Triglav je drugi zadetek dosegel v 65. minuti, ko je Afoakwa žogo skušal podati do Davida Tijanića, vmes pa se je zapletel Žan Karničnik in zadel lastno mrežo. Mura je v nadaljevanju tekme zapravila nekaj priložnosti, nov hladen tuš pa je sledil v 83. minuti, ko je Tilen Mlakar dobro formo potrdil z natančnim strelom s 17 metrov. Mura je v naslednjem napadu zadela vratnico, na koncu pa je srečanje na Gorenjskem sklenila z visokim poraz brez doseženega zadetka.

Mura bo po visokem porazu v Kranju v naslednjem prvenstvenem krogu na razprodani Fazaneriji gostila Maribor.