Uredništvo    15. april 2018
1. SNL, 27. krog

Triglav ostaja v slepi ulici

Triglav doma proti Rudarju ni našel recepta za izhod iz krize in še naprej ostaja edina ekipa, ki v drugem delu sezone nima zmage. Velenjčani so z goloma Edina Šehića in Dominika Radića slavili z 2:0.
0 : 2
Triglav: Elvis Džafič, Momir Bojić, Dino Suljević (od 61. Gašper Udovič), Ožbej Kuhar, David Tijanić, Dejan Vokić (od 52. Egzon Kryeziu), Rok Elsner, Igor Bukara (od 67. Tom Žurga), Alen Krcič, Tilen Mlakar, Matej Poplatnik.
Trener: Dejan Dončić
Rudar: Marko Pridigar, David Kašnik, Robert Pušaver, Sandi Čoralić, Josip Tomašević, Jaka Bijol, Ilja Antonov, Jakob Novak, Dominik Radić (od 73. Vlatko Šimunac), Edin Šehić (od 60. Milan Tučić), Djair Parfitt-Williams (od 85. Abu Kamara).
Trener: Marijan Pušnik
Kranjski Triglav bo v zadnjo četrtino sezone krenil z najslabše "štartne" pozicije, saj zaseda samo dno prvenstvene lestvice in v drugem delu sezone kot edina ekipa v 1. SNL še ni uspel zmagati. Varovanci Siniše Brkića so bili neuspešni tudi ta konec tedna, ko so doma brez pravega odpora priznali premoč Rudarju iz Velenju, ki še naprej zaseda četrto mesto in tako ostaja v bitki za uvrstitev v evropske pokale.

Po medlem začetku je prvi zapretil Rudar in sicer v 18. minuti, ko je z glavo meril napadalec iz Bermudov Djair Parfitt-Williams. Triglav je vrnil s strelom Davida Tijanića, najbolj zanimive pa so bile zadnje minute prvega dela, v katerih je Rudar dosegel oba zadetka. Gostje so ledino prebili v 40. minuti, ko je po asistenci Jake Bijola z glavo zadel Edin Šehić, le tri minute kasneje pa je z desne strani žogo na drugo stran podaljšal Robert Pušaver in "našel" Dominika Radića, ki je brez težav zadel za 2:0.

V 61. minuti je zatajil prvi strelec Triglava Matej Poplatnik, ki v obračunu iz oči v oči ni uspel premagati Marka Pridigarja. V zaključku tekme so domačim nogometašem popustili živci, saj sta kar dva igralca Triglava predčasno končala srečanje. V 75. minuti je drugič porumenel Momir Bojić, deset minut kasneje pa še Alen Krcić.

Triglav v naslednjem krogu čaka izjemno pomemben obračun z Ankaranom, Rudar pa se bo pomeril z Domžalami.

Komentarji: 11
trmast 17.4.2018, 08:38 Prijavi komentar
Sem malo počakal, da si dajo duška tisti, ki pač mislijo, da je vse v tem "kdo bo koga". Pa so stvari jasne: zBrko rabi zatočišče, drugače bo pa treba delat. Ker mu potuho daje eBeno, je povezava jasna. Klub pa potapljata točno na njuno raven = selekcija katastrofa, trenerji po znanem ključu, mahinacije z denarjem oziroma pogodbami....Zadnji dosežki so: 10 dni, 4 tekme, 0 točk, 0 golov, v mreži pa ducat.....Kranj pa si sicer sloviti tandem kar zasluži: če preberemo komentarje in odzive na vse skupaj, je stanje duha tragično....In ne, rešitelja pa ne bo, ker je treba vse obrniti na glavo, da bi zadeve vsaj v konceptu bile jasne. Človek ne more verjeti, da moštvo ni sposobno zabiti gola, zmagati vsaj enkrat.... Ankaran z zmago razreši vse, z remijem skoraj vse...niti zmaga orlov pa še ni odrešilna. Treba jima je čestitati, mojstroma.....!
Mirko Zidenjsek 15.4.2018, 23:33 Prijavi komentar
Sicer pa vsak se bori zase po najboljsih moceh in to mu dobro uspeva.S tako mizernimi rezultati,s takim obnasanjem,s takim vodenjem(sploh ni izraza za njegovo vodenje),s takim besednim zakladom,da se je tako dolgo obdrzal v klubu,mu je treba skinit kapu
Mirko Zidenjsek 15.4.2018, 23:21 Prijavi komentar
Vse je res,vendar se ne bo nic spremenilo,ker to je borba za lagodno zivljenje.Klubski avto,klubska kartica za bencin,hrano ali pa SAVA na 4 izmene.Ker ce ga nazenojo gre lahko samo v Savo.Tako ,da bo se dolgo pri koritu,samo bodo morali korito povecat ker v rit lahko veliko spravi
Filip 15.4.2018, 23:01 Prijavi komentar
Seveda, pravilno si ugotovil. Strokovnost je za nekatere v klubu španska vas. Fekonja in nogomet?! Človek nima pojma, tako kot si omenil, kolikšno je število igralcev na igrišču. Strokovnost zBrkota (trmast, kje si?!) pa je enaka Kelvinovi ničli. Sam sebi nadrejeni, mimogrede, črnina resnično optično prevara oči?, meni se ne zdi, "sportski direktor i trener u jednom" je blazno "strokoven". Sedaj, bi nujno potreboval pomoč svojega "strokovnega" štaba, ki mu je podrejen, kot psiček na vrvici, tako zvanega kondicijskega trenerja ter pomočnika trenerja mlajših selekcij. Mogoče pa bo sedaj, kdo izmed njih, glede na kartone, tudi zaigral. Nikoli se ne ve, pustimo se presenetit...
Mirko Zidenjsek 15.4.2018, 22:34 Prijavi komentar
Uff,Filip tole je pa zelo strokovno napisano.Ne govori cez Fekija,ker on je castni mescan zaradi zaslug v sportu.Dobro da zivim v drugi obcini,ker clovek ne ve koliko je igralcev na igriscu.
Filip 15.4.2018, 19:30 Prijavi komentar
Dokler bo praksa v klubu pod taktirko Brkića in Fekonje, da igralcem nakazujejo določene zneske na račun, od katerih morajo veliko večino vračati njemu nazaj, bo pogrom...ena izmed vrsti moči, ki bi jo Brkić moral jemati na izobraževanju za Pro licenco, je tudi moč nagrajevanja in kaznovanja. Brez nje v športu ne gre. Sem spadajo finančne nagrade in kazni ter selekcija ekipe ( kdo je odgovoren za selekcijo ekipe?!). Delikatna uporaba oz. zloraba te moči, kar je posledica neznanja uporabe ( kdo je odgovoren?!) le te pa vodi v izgubo avtoritete, statusa in moči. Ko si bodo dotični, ki so odgovorni za vse storjeno odgovorili na ta vprašanja in se nastavili ogledalu, bo....žal prepozno...
Dr. Axler 15.4.2018, 19:00 Prijavi komentar
Dva rdeča kartona kao nosilcev igre, zelo o dgovorno do ekipe, v naslednjem krogu pa Ankaran v Kranju, ta tekma bo že kar odločala o zadnjem mestu, milsim da so primorci trenutno močnejši
Mirko Zidenjsek 15.4.2018, 18:30 Prijavi komentar
Trmast,analizo prosim.
Auspuh08 15.4.2018, 18:01 Prijavi komentar
Bruka. Ne vem kako bi lahko bilo sploh še slabše... oz. vem. Samo še Trmator manjka, da pride pa ne grem več nikol na tekmo. Da ne bo narobe razumel, kar se mu rado zgodi - Noben te ne kliče nazaj v klub, Trmast. V obrambni vrsti pa bi raje videl igralce Britofa, Zarice, Bitenj... kokr kar ta linija kaže. Rupa do rupe. Manj se zapivat, manj na Instagramu viset, bolj se osredotočit in delat na svojem znanju, ne videzu. Đek si lah, ko kaj pokažeš in prispevaš k igri, ne pa ko igraš kot zdaj igraš... (se bo marsikdo našel v tekstu. Od Balotellija do Glihinega prijatelja). Tretje mesto v državi in ne premore kluba in nogometa, ki bi si prigral vsaj sredino lestvice. Vedno drugi krivi, sami nikoli nič narobe naredili.... Ladja pa pluje naprej kot Titanik.
Mirko Zidenjsek 15.4.2018, 17:32 Prijavi komentar
Se ena fina predstava,sploh pa tako opevanih mladih igralcev(Kuhar......)Sramota da po tolikih porazih clovek se trenira 1 ligo..No,se trmastega pocakajmo,katerega Zbrko je produkt in statut kluba,ki je tak,da trenutne antinogometne strukture niti Abramovic ne more zamenjat.