Uredništvo    4. februar 2017
Etien Velikonja je izjemno dobro začel svojo epizodo v Turčiji

Atomski začetek Velikonje

Potem ko se mu je Olimpija lahkomiselno odpovedala, je Etien Velikonja zablestel praktično takoj po prihodu v Turčijo. Priboril je enajstmetrovko in nato dosegel še zadetek.
(foto: Nogomania)
Čeprav navijači Genclerbirligija ne bodo preveč zadovoljni, ker je njihovo moštvo danes izgubilo domačo tekmo proti Kayerisporu (zanj je igral posojeni nogometaš Rajko Rotman), pa je danes lahko zadovoljen novinec v njihovem moštvu Etien Velikonja. Nogometaš, ki se mu je ljubljanska Olimpija po vsega nekaj mesecih na zadnji dan prestopnega roka lahkomiselno odpovedala, je namreč zablestel že na prvi tekmi v dresu novega kluba.

Velikonja (na hrbtu nosi številko 88) je današnjo pokalno tekmo začel na klopi, trener Umit Ozat pa ga je v igro poslal v 55. minuti, ko je že bilo 2:0 za nasprotnika. Prav Velikonja je začel potencialni preobrat (slednji se nato ni zgodil) na tekmi, potem ko je v 67. minuti priboril enajstmetrovko, ki jo je nato realiziral njegov soigralec Serdar Gurler. Na žalost domačih je nato Ugur Ciftci dosegel avtogol, a je domače moštvo vseeno do konca upalo na izenačenje. Velikonja, ki se je na prvi tekmi v novem klubu tako zelo dobro znašel, je v 86. minuti dosegel še lep zadetek v svojem slogu, za končnih 2:3.

Akcija za gol Velikonje se začne pri 5:00.